Vyberte měnu

Sleva pro nové zákazníkyOsobní odběrDoprava zdarma

 

 

 

 

 

 

Crohnova nemoc

 

Crohnova nemoc

 

Velmi vážná choroba, která vzniká na základě špatného imunitního systému a způsobuje chronické záněty trávicího traktu.


Crohnova nemoc definice
Jak se již napsalo výše, Crohnova nemoc je chronický zánět trávicího traktu – jmenovitě trávicí trubice. Nejčastěji postižená místa trávicí trubice jsou zejména tenké střevo a tlusté střevo. Nemoc se může, vyskytnou i v jícnu či dutině ústní – ovšem to jen v ojedinělých případech.


Vzniky Crohnovy nemoci

Crohnova nemoc vzniká vlivem špatných imunitních procesů. Nemoc může spustit obyčejná bakteriální infekce. Nejčastěji se projevu u žen mezi 20. až 40. rokem života.


Prevence Crohnovy nemoci
Prevence proti této chorobě prakticky neexistuje. Ovšem faktory, které její výskyt ovlivňují přeci jen jsou. Například škodlivé účinky na imunitní systém a tím pádem i větší pravděpodobnost výskytu Crohnovy nemoci má špatná strava s nedostatkem vlákniny.


Příznaky a projevy Crohnovy choroby
Crohnova nemoc se projevuje častými bolestmi břicha a častými průjmy s mírnou teplotou. Pacient se cítí unavený, slabý a ztrácí na tělesné váze. V pokročilém stádiu se mohou objevit i křeče, zvracení, krev ve stolici.


Léčba Crohnovy choroby
Léčba Crohnovy nemoci je běh na dlouhou trať. Někdy tato nemoc vyžádá i změnu zaměstnání. Nejpodstatnější změnou projde váš jídelníček, který bude nově založen na nutričních složkách včetně vlákniny. Cílem léčby bude navýšení a ucelení střevní flóry. Tělesná aktivita bude značně omezena.
 

5 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

5 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

 

Voda z Mrtvého moře

 

Sůl z Mrtvého moře