Vyberte měnu


FIREMNÍ DOVOLENÁ: Objednávky přijaté od 11.8 - 20.8.2017 budou vyřízeny po tomto datu. Děkujeme za pochopení

Zdarma pro zákazníkySleva pro nové zákazníkyOsobní odběrDoprava zdarma

 

 

 

 

 

 

Jak na jizvy

 

Jak na jizvy


Hyzdí Vás menší či větší jizva na viditelném místě a chtěli byste se jí už konečně zbavit? V současné době je již korekce jizev běžnou praxí. Procento úspěšné korekce jizev ovlivňuje především stáří jizvy. Odstranění čerstvých jizev je téměř stoprocentně úspěšné a po zákroku po Vaší jizvě nezbude ani památky.


Starších jizev se lze zbavit také, ale jejich korekce je dlouhodobější. Za pomocí nejmodernějších technologií je možné i dokonalé zamaskování jizev. Větších jizev se sice nezbavíte úplně, ale výrazně lze zredukovat jejich viditelnost.


Léčba jizev je závislá na příčině vzniku. Jizvy mohou vzniknout popálením, úrazem, operací, kožním onemocněním a v poslední řadě i rychlou změnou tělesných proporcí.


Aby bylo možné jizvy odstranit, musejí se nejprve dostatečně hydratovat. To učiníte tak, že budete často jizvu masírovat speciálními krémy s vysokým obsahem kolagenu a enzymů. Pomocí těchto krémů jizvu dostatečně změkčíte. Krémy s těmito vlastnostmi jsou k dostání ve všech lékárnách.


Velmi účinné jsou i tlakové masáže, při nichž se po dobu 20 sekund vyvíjí tlak na jizvu. Vlivem tlaku dochází k okysličování krve v místě jizvy, které napomáhá rychlejšímu hojení. Současně tím i předejdete tzv. vystupování jizvy. Tato metoda je účinná pouze tehdy, pokud jsou tlakové masáže prováděny denně.


Neméně důležitá je i dezinfekce jizvy a okolní kůže. Aby se jizvy rychle hojila, nesmí obsahovat nečistoty. K dezinfekci postačí studená vody, nebo lehké dezinfekční roztoky bez obsahu jódu. S výběrem vhodného dezinfekčního roztoku se vždy poraďte se svým kožním lékařem nebo lékárníkem.
V místě jizvy by nemělo docházet k přetěžování a napínání kůže. Toho snadno docílíte díky stahovacímu prádlu a vhodných bandáží.


V současné době řeší korekturu jizev i estetická chirurgie. Jednotlivé kliniky aplikují různé metody léčby. Nejčastěji se setkáte s ošetřování pomocí laseru. Mezi další metody léčby patří injekční preparování kortikoidů nebo chirurgické odstranění jizvy.


Zejména v posledních letech trápí ženy i muže tzv. strie. Tyto drobné jizvičky se vyskytují v oblasti boků, prsou, hýždí a podkoleních jamek.


Mějte na vědomí, že lidská pokožka není natolik pružná, aby se vyrovnala s častými změnami Vaší váhy. Vlivem časté změny Vaši hmotnosti kůže popraská a vzniknou strie.
Strie je možné odstranit pravidelným cvičením a masírováním pokožky.
 

15 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

15 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

 

Voda z Mrtvého moře

 

Sůl z Mrtvého moře