Vyberte měnu


FIREMNÍ DOVOLENÁ: Objednávky přijaté od 11.8 - 20.8.2017 budou vyřízeny po tomto datu. Děkujeme za pochopení

Zdarma pro zákazníkySleva pro nové zákazníkyOsobní odběrDoprava zdarma

 

 

 

 

 

 

Mykóza nohou

 

Mykóza nohou

 

Mykóza nohou je nepříjemné infekční onemocnění, které je způsobují parazitující houby a kvasinky. Nejčastěji farmatofyty (vláknité houby).


Popis mykózy nohou

Jak jsme si již uvedli výše, mykózu nohou způsobují parazitické houby. Tyto paraziti se nejčastěji drží v teple a vlhku. Nejčastěji dochází k nákaze při kontaktu pokožky s výtrusnicemi.
Výtrusnice se dostanou do kontaktu se zdravou kůží a roznáší ji dále.


Projevy mykózy
Mykóza nohou se nejčastěji projevuje jako neutuchající svědění, zčervenání, odlupování, pálení. Postižená kůže praská a pomalu se začíná odlupovat.


U některých jedinců nejde tato nemoc ani zaregistrovat – jejich kůže je tak silná, že nedává žádné známky výše zvýšeným příznaků, ovšem jako přenašeč této nemoci slouží úplně stejně. Podle nejnovějších výzkumů trpělo mykózou 8% populace bez toho, aby o tom vůbec věděli.


Výskyt
Nejkritičtější místa, kde se můžou výtrusnice, které způsobují mykózu nohou nacházet jsou: bazény, veřejné toalety / sprchy, hotely, fitness, či v sauně.


Prevence mykózy nohou
Nejlepší prevencí je pravidelná péče o pokožku na nohou a její obrušování.


Léčby mykózy nohou
Léčba probíhá pomocí určených léků, které jsou ve většině případů ve formě roztoků. Nejčastějším používají nejrůznější masti a krémy na mykózu nohou.

 

9 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

9 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

 

Voda z Mrtvého moře

 

Sůl z Mrtvého moře