10 tipů pro péči o pleť v zimě

Každá z nás to v zimě denně zažívá - z vyhřátého bytu či kanceláře do mrazu, z celodenního lyžování ke krbu, inverzní počasí, chladno, smog atd. Střídání teplot naší pokožce vůbec neprospívá, proto Vám přinášíme několik tipů, jak se o pokožku v zimním období postarat, aby trpěla co nejméně. V zimě je totiž kůže mnohem citlivější a lehce se podráží, k čemuž přispívá suchý vzduch, přehřáté místnosti, mráz a nevhodné oblečení. Přidá-li se k tomu stres, málo spánku a smog nemůžete se divit, že se to odrazí na Vaší pleti.
Pokud jste zjistili, že se Vám během zimy vytvořily nové vrásky, není se čemu divit. V zimně často krčíme nos, smrkáme, kýcháme a tím zapojujeme více mimické svaly. Vlivem neustálých přechodů ze zimy do tepla pleť ztrácí elasticitu. Ale nezoufejte. I zimní měsíce mají své klady. Nalíčení vydrží déle, v chladu vypadáme mladší (díky červeným tvářičkám), netvoří se nám tolik mazu, takže problematická pokožka se zlepší, díky mrazu pomaleji rostou chloupky, takže nepotřebujeme tak častou epilaci.

 

1) RTY - kůže na rtech je velmi tenká a nemá žádné tukové buňky, proto lehce vysychá a praská. Používejte nejlépe pomády obsahující UV faktor i několikrát denně. Večer pak rty lehce promasírujte a natřete medem.

 

2) SPORT - dostatek pohybu a relaxace se velice odráží na naší pleti. Navštěvujte pravidelně saunu, zajděte si na masáž a alespoň jednou týdně si zajděte zasportovat. Uvidíte, jak kladné účinky to bude na Vaši pleť mít.

 

3) ALKOHOL - nejen že naše rada zní: "nepijte příliš mnoho alkoholu", ale především se vyvarujte používání kosmetických přípravků obsahujících alkohol. Zbytečně vysušují pokožku, což v zimním období není žádoucí.

 

4) ODLÍČENÍ - důkladné odlíčení se důležité nejen v zimě. Pokožka potřebuje přes noc dýchat, regenerovat se a hydratovat. Dopřejte jí dostatečnou péči, uvidíte, že se Vám odmění.
NÁŠ TIP: vyměňte v zimním odbodí noční a denní krém. Noční je mastnější, neobsahuje hydratační složky a proto poskytuje lepší ochranu před mrazem a chladem. Používejte jej tedy na den. Oproti tomu denní krém je hydratační, lehký a je lepší jej používat na noc. Před den by pleti neposkytl takovou ochranu před nepříjemnými povětrnostními podmínkami.

 

5) PITNÝ REŽIM - pleť potřebuje důkladnou hydrataci také zevnitř. V zimě nepociťujeme tolik pocit žízně jako v létě, ale pitný režim, abychom měli dodržovat v obou ročních obdobích. Nezapomeňte denně vypít alepoň dva litry tekutin.

 

6) PEELING - minimálně jednou týdně dopřejte své pleti peeling, který pokožku prokrví, zahřeje a očistí od odumřelých buněk, nečistot a prachu.

 

7) LÍČENÍ - make-up tvoří ochranný štít před nepříjemným chladem, UV zářením, větrem a mrazem. Proto je ideální se denně nalíčit. Navíc Vám nalíčení vydrží déle, protože se díky mrazu nebude tak rychle rozpouštět jako v parných dnech.

 

8) PROMAŠŤOVÁNÍ - v zimním období dejte přednost mastnějším krémům a olejům, protože poskytují pokožkce lepší ochranu před vysoušením. Navíc na pokožce vytvoří ochranný film, který zabrání odpařování vody. Pleť tak zůstává vláčná a neochlazuje se.

 

9) DŮKLADNÉ VYSUŠENÍ - pokud se chystáte do mrazu, neomývejte si ruce a už vůbec ne obličej! Pokud už se umýt musíte, důkladně se osušte a poté promažte kvalitním krémem. Nezapomeňte na rukavice!

 

10) POZOR NA OPALOVÁNÍ - i v zimním období nezapomínejte na důkladnou ochranu během slunění. Vybírejte si krémy s vysokým UV faktorem, protože i v zimě se můžete pěkně spálit.