Také jste si všimli, že je Vaše tělo po dlouhém „zimním spánku“ unavené a malátné? Potřebujete dodat energii, sílu a chuť do nového dne, nastartovat metabolismus a cítit se zdravěji? Trápí Vás zažívací obtíže, kolísá Vám váha nebo Vás často bolí hlava? Všechny tyto neduhy mohou mít příčinu v nahromadění toxinů v těle.  Je nejvyšší čas očistit zubožené tělo po zimním čase detoxikační kúrou!

 

Starověké národy žily v přesvědčení, že nemoci a neduhy našeho života jsou způsobeny jedy, které získáváme potravou nebo okolním prostředím. Každý den totiž na naše tělo útočí řada virů, bakterií, plísní, ale také „éčka“ v potravinách, chemikálie nebo zplodiny. Detoxikační kúra je vlastně očistná technika, která by nás měla alespoň částečně těchto nahromaděných jedů zbavit. Nemoci a oslabení organismu jsou nejčastěji způsobeny nerovnováhou našeho těla. Je důležité jakási pravidla dodržovat neustále, jen jeden týden v roce není dostačující. Proto se snažte každý den ochutnat nějaké exotické ovoce, dopřát si exotickou masáž nebo si zaleťte na 14 dní do teplých krajin.

 

Problémy, které nám říkají, že tělo potřebuje navrátit rovnováhu:
  • kila navíc
  • zvýšený tlak nebo cholesterol
  • bolesti hlavy
  • snížená výkonnost a únava
  • nedostatek energie
  • nesoustředěnost
  • podrážděnost
 
Během chladného, zimního období naše tělo trpělo nedostatkem pohybu na čerstvém vzduchu, špatným jídelníčkem, podceňovaným pitným režimem, mlsáním sladkostí nebo zvýšenou konzumací alkoholu. Tělu proto prospěje celková očistná kúra, která mu uleví od toxinů a přivede jej zpět k rovnováze, aby mohlo nabrat nové síly. Očistná kúra zbaví tělo pár kilogramů, stresu, nepříjemných emocí a navíc se projeví i na pleti, která bude jasnější a pružnější. A navíc, tím, že budete detoxikovat tělo, posílíte i svoji imunitu, což určitě oceníte v této době řádění chřipkové epidemie.
 
 
 
Očistná kúra určitě není synonymem nepromyšlené šílené hladovky!
 
11 tipů jarní detoxikační kúry:
1.       Dopřávejte tělu správný pitný režim – pijte alespoň 2,5 litru tekutin denně v podobě neslazených čajů, vody, ovocných nebo zeleninových šťáv.
2.       Po celou dobu detoxikační kúry se vyhněte alkoholu a nikotinu! Doporučujeme také přestat pít kávu, černý čaj, jíst cukr, tučná, přesolená jídla a jídla z bílé mouky.
3.       Zařaďte do jídelníčku lehké čistící potraviny – chřest, artyčoky, česnek, listovou zeleninu, jablečný ocet, červenou řepu, ovoce, jáhly, shitake, řeřichu.
4.       Pijte bylinné čaje, které stimulují činnost ledvin a jater – zelený, kopřivový, heřmánkový či březový.
5.       Dopřávejte svému tělo dostatek spánku, choďte brzy spát, protože tělo se detoxikuje především v noci.
6.       Snídejte lehkou stravu, protože v této době dochází k dokončení detoxikace!
7.       Pravidelně dopřávejte tělu pohyb, snažte si zacvičit alespoň jednou denně, protože pohyb dokáže vyplavit mnohem více toxinů z těla.
8.       Maximální délka detoxikační kúry bez dohledu lékaře či oborníka je doporučována 6 dnů. Avšak i zde doporučujeme konzultaci s lékařem.
9.       Kombinujte pohyb a sport s teplem. Zacvičte si jógu, udělejte si procházku a potom navštivte saunu nebo infrasaunu.
10.   Zajděte za svým praktickým lékařem na pravidelnou kontrolu. K nastoupení správné detoxikační kúry je třeba, aby tělo bylo v kondici a netrápily ho žádné zdravotní obtíže.

 

Detoxikační kúru můžete podpořit přírodními preparáty. Zde několik tipů pro Vás:

 

ALOE VERA TABLETY

Aloe vera tablety pomáhají při regeneračních a čistících účincích na organismus. Napomáhají blahodárným vlivem při poruchách střevní činnosti, podorují látkovou výměnu, upravují trávení, zmírňují kyselost žaludku  a pálení žáhy. Tablety také pomáhají diabetikům snižovat hladinu cukru v krvi a kardiakům omezovat riziko kornatění tepen.

 

OSTROPESTŘEC

Ostropestřec obsahuje velké množství aktivních látek (silymarinový komplex - silybin, silydianin, silychristin), které s úspěchem napomáhají k ochraně a regeneraci jaterní tkáně (po žloutence, intoxikacích alkoholem, jedy, houbami). Ostropestřec již po staletí pomáhá chránit játra a žlučník před toxickými látkami včetně léků a chemických škodlivin. Napomáhá působit příznivě při jaterních chorobách, hlavně cirhóze a zánětu jater, poruchách trávení, žlučníkových potížích a nechutenství. Velmi účinný pomocník při zmírňování poškození jater alkoholem. Vhodné je podávat ostropestřec jako podpůrný prostředek při dietách a chemoterapii.

 

ALOE VERA PŘÍRODNÍ ŠŤÁVA

Aloe vera pomáhá při regeneračních a čistících účincích na organismus. Napomáhá blahodárným vlivem při poruchách střevní činnosti, podporovat látkovou výměnu, upravovat trávení, zmírňovat kyselost žaludku a pálení žáhy. Pomáhá diabetikům snižováním hladiny cukru v krvi a kardiakům omezováním rizika kornatění tepen. V čínské medicíně má aloe své stálé místo již odedávna. Používá se zejména k léčbě žaludečních a střevních potíží, ekzémů, popálenin a jako prostředek proti červům. V západní medicíně po dlouhou dobu Aloe vera nebylo tak uznávané. V této části světa totiž lidem nestačí k odůvodnění účinnosti mýty či legendy, lidé zde potřebují zprávy vypracované moderními vědci.

 

Další produkty naleznete: zde