Barvení vlasů aneb jak si vlasy barvit doma

 

 

 

 

 

 

 

Barvení vlasů začíná rozhodnutím a upřesněním toho, čeho chce člověk tímto aktem dosáhnout – vlasy zesvětlit, překrýt šediny nebo zcela změnit tón vlasů? Než se ale vydáte pro barvu do obchodu, ujasněte si, jakou máte svoji původní barvu vlasů, jakou pleť máte, jakou barvu očí a taky jaký make-up si nanášíte. Abyste vypadala co nejpřirozeněji, vyberte si barvu maximálně o dva odstíny odlišnou od své původní. Pozor na fotografii na krabičce, často neodpovídají, lepší je odstín vybrat podle vzorníku. Avšak i zde pozor na umělé osvětlení!

 

 

 

 

 

 


Před samotným barvením doporučujeme udělat test citlivosti, může se totiž stát, že Vaše pokožka bude alergická na některou ze složek. Ideální je nanést trochu barvy do loketní jamky a počkat pár hodiny, zda bude pokožka nějak reagovat. Až poté doporučujeme barvu nanést do vlasů.
 

Jako první bod postupu kadeřnice doporučují natřít kontury obličeje a krku mastným krémem. Barva tak díky mastným složkám krému neulpí na pokožce. Tento krok je velmi důležitý, budete-li používat barvu tmavším odstínů. Poté si přehoďte starý ručník přes ramena nebo si oblečte staré tričko. Podle návodu umíchejte v misce barvu, dobře si rozčešte vlasy, rozdělte je do několika částí a začněte. Vždy se doporučuje s barvením začít od spodních, zadních vlasů a postupovat směrem nahoru. Vždy dodržujte přiložený návod!

 

Barvu nanášejte rovnoměrně od kořínků směrem ke konečkům. Po obarvení celé hlavy nechte barvu působit dle návodu, často 20-30 minut. Barvu nenechávejte působit déle, mohlo by dojít k poškození vlasů. Po uplynutí stanoveného času barvu z vlasů dokladně smyjte, vymývejte si ji tak dlouho, dokud nebude voda úplně čirá.

 

Poté vlasy můžete umýt šampónem pro barvené vlasy a závěrečnou péči by měl tvořitkondicionér pro barvené vlasy nebo maska na vlasy. Často bývá součástí barvy závěrečná péče na jedno použití.
 

 

Nebarvěte si vlasy příliš často, může dojít velmi nepříjemnému poškození, vlasy začnou padat, začnou se tvořit lupy. Ideální odstup mezi dvěma barveními je asi 6 týdnů a často stačí barvu aplikovat pouze ke kořínkům, tedy na odrosty.

 

Typy barev:

 

  • DOČASNÁ – barva, která se nanáší formou šamponu, spreje či gelu. Tato barva se velmi lehce smyj a je vhodná pro jedno použití. Vlasy nezatěžuje ani příliš neničí.
  • POLOTVALÁ BARVA – barva, která se vymyje asi po 25 umytích. Kryje šediny, dodává vlasům lesk a odstín. Obsahuje pouze malé množství amoniaku, takže vlasy moc nezatěžuje ani neničí.
  • PERMANENTNÍ BARVA – barva, která prostupuje hluboko do struktury vlasu, tuto strukturu narušuje a nabourává. Tato barva se téměř nevymývá. Obsahuje velké množství amoniaku, takže při neopatrném použití vlasy poškodí. Chcete-li mít vlasy platinové, bude lepší zajít ke kadeřníkovi, protože při domácím zesvětlování se často stává, že vlasy získají žlutou až oranžovou barvu.

 

 

NÁŠ TIP PRO PÉČI O BARVENÉ VLASY:Šampón pro barvené vlasy s bambuckým máslem a minerály Mrtvého moře:

- obsažené ingredience dodávají vlasům stabilitu, jas a přirozený vzhled

- usnadňují rozčesávání vlasů

- používáním budou Vaše vlasy lesklé a zdravé

- speciálně určen pro suché a barvené vlasy

 

 

 

 

 

 

 

 Vlasová maska s černým bahnem z Mrtvého moře:

- určena pro speciální péči o vlasy a vlasovou pokožku
- posiluje vlasy a dodává lesk a přírodní vzhled
- maska chrání vlasovou pokožku
- určena pro suché a poškozené vlasy

 

 

 

  

 

 

 

Profesionální kondicionér s minerály Mrtvého moře:

- určen pro péči o suché a barvené vlasy
- udržuje pokožku hlavy a vlasy hydratované a vyživené
- zanechává leské, zářivé a hebké vlasy
- slouží k lepšímu rozčesávání vlasů