ČokoládaČokoláda zlepšuje náladu, chrání srdce a potlačuje záněty v těle. Musíte si ale hlídat doporučenou denní dávku… Vědci zjistili, že už pouhých 30 gramů čokolády denně přispívá k prevenci kardiovaskulárních onemocnění a k omezení tvorby krevních sraženin. Pokud si toto množství čokolády budete dopřávat pravidelně, snížíte riziko srdečního infarktu i mozkové mrtvice.

 

Když kupujte čokoládu, vybírejte mezi dražšími a známými značkami, hledejte údaj o procetuálním podílu kakaa a především se dívejte, zda čokoláda neobsahuje jiný rostlinný tuk než kakaové máslo. Kvalitní čokoláda obsahuje minimálně 50% kakaa, ideální je jíst čokoládu s obsahem minimálně 70%. U mléčné čokolády by obsah kakaa měl být minimálně na hodnotě 25%, na rozdíl od hořké čokolády obsahuje také cukr. Pozor si dávejte na bílou čokoládu, která obsahuje také cukr, je vyrobená z kakaového másla bez pevných kakaových přísad a z kondenzovaného nebo suchého mléka. Této čokoláda doporučujeme raději se vyhnout. A co opravdu nemá s čokoládou nic společného, jsou levné figurky, které obsahují kolem 1,5 % kakaa.

 

Už 30 gramů kvalitní hořké čokolády denně pomůže Vašemu zdraví. Ochrání Vaše srdce díky kakaovému máslu, které je tuk ze skupiny tzv. dobrých tuků, snižuje hodnotu LDL cholesterolu, který je škodlivý. Čokoláda také obsahuje velké množství antioxidantů, takže snižuje riziko infarktu a rakoviny. Díky obsahu teobrominu a kofeinu posílí Váš centrální nervový systém a dodá Vám energii, fenyletylamin zase pomůže lépe zvládat deprese, a ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, čokoláda pomáhá chránit Vaše zuby. Kakao totiž obsahuje fluor, který prospívá zubům a kakaové máslo tvoří na povrchu zubů povlak, který chrání zuby před působením bakterií.

 

Čokoláda však poslední dobou nesouží pouze k mlsání, ale stává se součástí zkrášlujících a relaxačních procedur. Představ se si welness proceduru, která začíná čokoládovým peelingem, následuje masáž celého těla horkou čokoládou a nakonec přijde relaxace v čokoládovém zábalu… Taková procedura podpoří odplavování toxických látek z těla, vyživí a omladí pokožku, zbaví pleť vrásek a suché kůže, navrátí pleti jemnost a pružnost a zmírní projevy celulitidy.

 

Závěrem jedna zajímavost. Aztécký vládce Montezuma prý vypil denně až 50 zlatých číší čokolády, aby zlepšil své sexuální schopnosti. A nejznámější svůdce žen Casanova prý užíval čokoládu jako afrodiziakum.

 

Náš tip:

Udělejte si čokoládové welness v pohodlí domova…

 

Čokoládová kosmetika ››ZDE‹‹