Kůže v dekoltu a poprsí je velice jemná a citlivá a také je velmi náchylná na snadné pomačkání  a tvorbu hlubokých vrásek. Proto by měla být samozřejmostí každodenní péče stejně jako péče o obličej.Péče o pokožku obličeje je pro mnohé ženy samozřejmostí, ale na dekolt a poprsí už tak často nemyslí. Přitom tato partie našeho těla prozradí spolehlivě náš věk, aniž bychom si to přáli.


Základem péče o pokožku je dostatečná hydratace. Ke každodennímu ošetřování pleti obličeje byste měla připojit i péči o dekolt a poprsí. K tomu není potřeba luxusních přípravků, stačí ty stejné jako na obličej nebo tělové mléko či máslo.


Jednou za čas je také vhodné si dopřát peeling, ale pozor, použijte pleťový - je jemnější než tělový, kterým byste si mohla spíš uškodit.


Také zábal je pro pokožku dekoltu jednou za čas příjemná záležitost a navíc velmi jednoduchá. S blížícím se letním obdobím, kdy bude většina žen nosit letní šaty, ve kterých žádný dekolt neunikne mužskému oku anebo pokud máte v plánu vyrazit na akci v šatech či jiném oblečení, ve kterém chcete dat na obdiv své “předností”, je dobré si den předem zabal udělat. Na zábal stačí přípravky, které běžně používáte. Denní či noční krém (ten jen pokud si děláte zábal před spaním), tělové mléko nebo tělové máslo. Krému naneste dostatečnou vrstvu, která se nevsákne celá do kůže, pak přiložte potravinářskou fólii, navrch nahřatý ručník a dejte si 20 minut relaxu.


Po zábalu je kůže hebká a vláčná.


Ráno před akcí dekolt ošetřete stejně jako obličej a večer vyčistěte odlicovadlem a pak naneste krém či sérum na danou partii. Vhodný make-up dekoltu doplňte vhodnou push-up podprsenkou a úspěch bude zaručen.


Zábal si však nemusíte dopřávat jen před společenskou události,  je na vás jak často si uděláte čas pro sebe.