Ekzém je chronické, zánětlivé a velmi svědivé onemocnění kůže. Často jej doprovázejí alergické reakce. Lidé trpící ekzémem často nosí i ve vedrech dlouhé rukávy a kalhoty a svléknout se před cizími lidmi do plavek u nich nepřipadá v úvahu. Tyto zdánlivě banální problémy řeší každodenně lidé, jejichž kůži trápí ekzém – nevzhledné, zarudlé skvrny a puchýře.

 
U většiny lidí, které ekzém zužuje, došlo ke vzniku ekzému již v raném dětství a je jen otázkou času, kdy imunitní systém bude reagovat na nějaký alergen a ekzém spustí. Ekzém často dřímá v těle roky a objevit se může až v dospělosti. Hlavní roli zde hraje dědičnost, často však lidé s ekzémem trpí také poruchou imunity, která může vyústit až v alergii. Kvalita obranyschopnosti člověka závisí na různých věcech, jako například délka kojení, užívání antibiotik, složení stravy a další. Imunita sama o sobě je složitý systém, jejích podstatná část se nachází ve sliznici tenkého střeva. Je-li střevo poškozené, dostávají se do krve škodlivé látky a ty potom zatěžují játra a snižují jejich detoxikační schopnosti. Dojde k přemnožení bakterií a plísní v organismu, zatížení jater a poškození kůže.
Dalším orgánem, který je velice důležitý při vzniku, ale také při léčbě ekzému jsou ledviny. Z důvodu selhání nebo nedostatečné funkce nečistí lidské tělo tak, jak by měly. Protož je důležité dodržovat pitný režim, protože voda ledvinám pomáhá při jejich očistné funkci.
 
Posilujte svůj imunitní systém. Vyzkoušejte účinné přírodní potravinové doplňky.
  
Ekzému neprospívá:
 • časté mytí obyčejným mýdlem
 • časté a nadměrné mytí běžnou vodou
 • používání pěny do koupele
 • kontakt s chlorovanou vodou (plavecké bazény)
 • kontakt se saponáty a čisticími prostředky

 

Ekzém se zhoršuje:
 • na jaře a na podzim
 • při chřipce, angíně, rýmě
 • při zánětech horních a dolních cest dýchacích
 • při prořezávání zubů, zvýšené teplotě
 • při zažívacích a střevních potížích
 • při konzumaci nevhodných potravin – ořechy, čokoláda, kořeněné jídlo, konzervy, plísňové sýry atd.
 
 
Jak ekzémem léčit?
Díky genetickým sklonům ekzému se nedá zcela vyléčit, pouze lze jeho projevy zmírnit na minimum. Na výběr je veliké množství přípravků (antihistaminika, kortikoidy, emolientin, ale také přírodní masti a krémy).
Při léčbě ekzému je důležité hodnotit vzhled ekzému, jeho svědivost, závislost na chladu, horku, ročním období a stav orgánů, zatěžujících organismus.
 
 
 
 
V BOJI PROTI EKZÉMŮM DOPORUČUJEME POUŽÍVAT TYTO PRODUKTY:
 
TĚLOVÉ MLÉKO
Jemné a nemastné tělové mléko složené z minerálů Mrtvého moře a výtažků z rostlin. Změkčuje pokožku a dodává jí potřebné živiny. Zanechává pokožku hebkou, posilněnou a delikátně voňavou. Rychle se vstřebává a obnovuje a udržuje přirozenou pružnost a vlhkost, chrání pleť před nepříznivými povětrnostními vlivy. Zanechává pokožku vláčnou, jemnější a mladší.
 
Tělové mléko s minerály z Mrtvého moře obsahuje také sůl z Mrtvého moře. Ta svým ideálním složením minerálů působí příznivě na pokožku celého těla. Kůži vyživuje, uklidňuje a má hojivé účinky. Každodenním používáním kosmetiky s minerály z Mrtvého moře zajistíte pokožce dokonalou péči a zamezíte jejímu vysušování a vyplavování minerálů z pokožky. To je způsobené častým mytím, neboť vysoký obsah minerálních látek obsažený v soli z Mrtvého moře je okamžitě nahradí.
 
Tělové mléko je ideální na každodenní používání pro všechny typy pleti.
 
Vybrat si můžete z několika vůní:
 
 
 
 
MÝDLO S ČERNÝM BAHNEM
Mýdlo s černým bahno z Mrtvého moře Vám nabízí svoje unikátní relaxační a hojivé schopnosti. Černé bahno má blahodárné účinky na lidský organismus. Je zcela specifické a jeho pozitivní zdravotní a relaxační účinky jsou známy již stovky let. Je jedním z legendárních tajemství krásy královny Kleopatry. Mýdlo je vhodné především pro péči a léčbu problematické pokožky. Účinně působí na akné, lupénku, ekzémy. Pokožce zajistí jemné, ale hluboké vyčištění.

 

 

 

 

BAHENNÍ SPRCHOVÝ GEL
Bahenní sprchový gel z Mrtvého moře obsahuje přírodní bahno a minerály z Mrtvého moře, levandulový a avokádový olej, panthenol, Aloe vera a výtažky z muškátu. Gel ocení především lidé s citlivou, problematickou nebo suchou pokožkou. Poskytuje speciální péči – dokonale a jemně čistí pleť do hloubky, dlouhodobě hydratuje, má stimulující účinky, vyživuje a revitalizuje pokožku.
 
 
 
 
 
Další výrobky naleznete v oddělení ekzémy a lupenka