Akné
(trudovitost) je kožní onemocnění, které je charakteristické zánětem mazových žláz. Akné se projevuje vyrážkou různého druhu, na různých místech těla. Akné je často jakýmsi doprovodným jevem dospívání a pohlavního zrání. Objevuje se zejména na obličeji, hrudníku či na horní části zad.
Příznaky akné jsou různorodé od černých teček (ucpané mazové žlázy – komedony) po rozsáhlé hnisavé a jizvící projevy.


Mezi příčiny tvorby akné patří:


- Hormonální nerovnováha v organismu. Vzhledem k nadměrnému produkování mazu dochází k ucpání vývodu žlázy, tím se vytvoří rohovinová zátka, která maz nepustí ven. Tlak mazu a zvýšené množení bakterií vyvolají zánět, který se projeví jako zánětlivá reakce.
- Používání nevhodných kosmetických přípravků, které nabízí trh.
- Nadměrná péče o pleť a nadměrné používání kosmetických produktů může vést k rudnutí a vysychání kůže a výjimečně i ke zhoršení akné. Přípravek vždy používejte delší dobu, abyste zjistili, jak na Vaši pleť působí. Lze říci, že ideální je přípravek používat nejméně dva týdny. Za tuto dobu obvykle dojde k prvním změnám. Po pár měsících by mělo dojít k úplnému rozvinutí jeho účinků. Používané produkty často nestřídejte. Nejlepší je držet se jednoho tak dlouho, jak je efektivní.
- Špatná životospráva spojená s nadměrně solenými potravinami, cukry a tuky.
- V neposlední řadě svoji roli při vzniku akné hraje i dědičnost.Jak probíhá můj boj s akné


Boj s akné vedu již pěknou řádku let. První vřídky a uhříky jsem na obličeji zpozorovala kolem 13.roku života. Nepřikládala jsem jim velký význam, ale to jsem ještě netušila, že mě budou trápit tak dlouho...
Když jsem dospěla a bylo mi 20 let, říkala jsem si, že to akné už konečně musí za nějaký ten rok samo zmizet. Ale nic. Pak mi bylo 25 let a akné se mi dělalo stále. Vyzkoušela jsem snad již všechny možné krémy, gely, vodičky, pudry... Některé zabrali, některé ne, všechny ale pouze dočasně.


Letos mi bude 30 let a akné trpím stále... Rozhodla jsem se s ním jednou pro vždy skoncovat. Zatím je můj boj úspěšný a doufám, že některá moje rada pomůže i Vám.


Při léčbě akné je důležité si uvědomit, že boj je nutné začít od očisty vnitřní (těla, duše a mysli). Poté následuje očista vnější (očista pleti). Je důležité zajímat se o vnitřní příčiny. A to ihned, jak se objeví první podezřelé vyrážky. Důležité je nevykládat si naivní věci typu: „ To se jen čistí krev,“ anebo „ To přejde s věkem. “ Ve většině případů to totiž není pravda.1)Úprava stravy
Ze své stravy jsem vyřadila či omezila na miminum následující potraviny:
- mléko a mléčné výrobky, vejce
- čokoláda
- kofein
- banány, citrusy, jahody
- rafinovaný cukr
- bílou mouku
- smažené a tučné pokrmy, konzervy
- uzeniny (párky, klobásy, uzené maso...)


Naopak jsem začala více jíst:
- zeleninu a ovoce (vyhýbám se cizokrajným, dovozovým potravinám)
- ryže natural (bílou rýži jsem úplně vyřadila ze svého jídelníčku)
- sušené ovoce, především meruňky
- bílé maso (drůbež, ryby)2) Doplňky stravy, které jsem začala úžívat:
- Ostropestřec mariánský – slouží k pročištění jater, užívám 1 tabletu denně
- Ferimun – doplní obsah železa v těle, užívá  2 tablety denně
- vápník – užívám 1 tabletu denně3) Používání kosmetických produktů

Ranní očista:
- svoji pleť očistím pleťovou vodou s extraktem konopí (přes noc se na ni nachytalo velké množství prachu, nečistot a mazu)
- obličej opláchnu vodou a umyji akné čistícím mýdlem
- na viditelně postižená místa nanesu vatovým tampónkem vodu z Mrtvého moře a nechám ji zaschnout (je-li vaše pleť citlivá, vodu z Mrtvého moře nedoporučuji nechat naschnout, ale opláchnout)
- nanesu rakytníkový bio balzám a vetřu jej do pokožky. Z počátku je pleť mastná, ale po několika minutách se balzám do pokožky „vpije“.
- pokud zůstávám doma, snažím se nepoužívat make-up ani pudr. Když jdu do společnosti, nanáším oboje.


Večerní očista:
- začnu vyčištěním pleti pleťovým mlékem s extraktem konopí (vždy, i když jsem neměla make-up)
- poté pleť vyčistím pleťovou vodou s extraktem konopí
- obličej umyji teplejší vodou a akné čistícím mýdlem
- poté pleť vyčistím vodou z Mrtvého moře, kterou nanesu na vatový tampónek. Vodu nechám zaschnout, neomývám, ale nenanáším ji na celý obličej, ale pouze na postižená místa.
- na závěr pleť ošetřím střídavě – jeden den rakytníkový balzám, druhý den Aknepur (lze zakoupit v lékárně)


Navíc 2 krát týdně používám:
- peeling na obličej nebo sůl na obličej, která funguje stejně jako peeling
- čistící bahenní masku na mastnou pleť4) Nabízím Vám několik alternativních léčebných postupů:


*Očistná kůra ledviny. (Pouze po dobu jednoho týdne a to ještě s jedním dnem přestávky, v době mezi 17-19 hod SEČ rychle vypijeme do prázdného žaludku 1 litr (ne zrovna na ex, cca 15 min) 1 litr pampeliškového čaje. 3 dny pijeme, jeden den pauza a pak zase tři dny. Nic víc nic míň. Nejlepší je lékárenský čaj nazývaný „kořen pampelišky s natí“, který vaříme v destilované vodě.


*Očistná kůra játra. (Ráno jak vstaneme, užíváme těsně po sobě: 1,5 polévkové lžíce olivového oleje lisovaného za studena, potom jednu lžíci citronové šťávy a nakonec ½ lžíce medu. Snídáme až za půl hodiny! Provádíme 4 měsíce. Součástí kůry je vhodné užívat Tribulus Terestris.


*Potírání postižených ploch solankou. Provádí se nasyceným roztokem solanky ze solných halitů. Solanka se nechá na ploše zaschnout. Neomývat Solankový roztok připravíme rozpouštěním solných krystalů v  destilované vodě ( lékárenské! přidáváme do roztoku, až se přestanou rozpouštět). Publikaci o léčivých účincích soli si můžete ZDARMA stáhnout na našich webových stránkách více zde 


*Pro nejodvážnější z Vás urinová léčba. Provádí se pravidelným umýváním postižených míst vlastní ranní teplou urinou. Její očistné účinky jsou lepší než účinky vody. Odstraňuje špínu, tuk, zbytky potu i zrohovatělé části pokožky. Navíc kůži nasytí minerálními látkami. Urinu nechte chvíli působit na pokožce a poté se opláchněte studenou vodou. Tato metoda je vhodná speciálně pro osoby se suchou pokožkou.Uvedené postupy jsou mírné a nezatěžují organismus. V boji proti akné je třeba se ozbrojit trpělivostí a uvedené prostředky a postupy užívat dlouhodobě. Osoba trpící akné musí stále zkoušet a hledat produkty, postupy a způsoby života, které jsou pro něj vhodné. Protože universální lék, kosmetický produkt či postup neexistuje. Každý z nás je jedinečná bytost a na jeho tělo účinkují jiné látky.Doufám, že rady a postupy, který jsem zde popsala, Vám budou alespoň trochu nápomocné pro zlepšení stavu Vašich obtíží s akné.!!!Upozornění: Navržené postupy jsou převzaty z publikací přírodních a alternativních léčitelů!!!
Před použitím uvedených postupů se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem!


V případě jakýchkoliv dotazů se s důvěrou obraťte na náš email: e-mrtvemore@seznam.cz