V těchto dnech je vhodná doba na posílení imunitního systému našeho organismu, protože  si počasí s námi hraje a teploty jsou jako na houpačce a náš organismus se musí s těmito změnami rychle vyrovnávat.

Abychom se vyhnuli nepříjemných chorobám (rýma, kašel, nachlazení a chřipka), které na nás nejvíce útočí, měli bychom náš imunitní systém začít posilovat.
Imunita je schopnost obrany organismu proti virům, bakteriím a jiným strukturám z vnějšího prostředí. U živočichů je nejrozvinutější a řídí jí tzv. imunitní systém.


Imunitu dělíme na vrozenou a adaptivní.

Vrozená - nespecifická imunita je první linie obrany vůči infekci a funguje jako stálý strážce při náhlém napadení těla. Vrozená imunita většinou k zvládnutí infekce stačí.


Adaptivní - získaná (specifická) imunita - začíná se utvářet, až když dojde k infekci organismu.

Je to schopnost obranných buněk vytvořit protilátky vůči cizorodým strukturám. Adaptivní imunita má schopnost si tuto reakci (odpověď) zapamatovat a při dalším setkání s cizorodými strukturami být mnohem silnější.

Získanou imunitu všichni známe v podobě očkování proti konkrétním chorobám.Všichni ta obecná doporučení, jako jsou kvalitní strava a přísun vitamínů, otužování, dostatečný spánek, známe. Ale ruku na srdce. Kolik z nás má v dnešní uspěchané době na tohle čas a sílu nad tím přemýšlet?

Je mnoho způsobů, jak imunitu posílit a každý má ten “svůj ověřený”.

Jedním z nich je také užívání bylinných extraktů, které jsou na podporu imunity velmi účinné např. extrakt z česneku, třapatky, ženšenu, atd.

 

Tip pro Vás:

Produkty na podporu imunity najdete ZDE

 

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně