Děsí Vás každoročně představa, že zima = nachlazení? Nachlazení způsobují viry, kterých je známo více než 2OO druhů. Většina dospělých se s lehčím či těžším nachlazením setkává až 6x ročně. Děti jím trpí ještě mnohem častěji. Mějte vždy na paměti, že každý z nás má jinou odolnost těla před viry a bakteriemi. Málokdo však myslí včas na odolnost svého těla dříve, než se dostaví první příznaky nemoci. Jednoduchý návod, jak posilovat včas imunitu je otužování (zde doporučujeme návštěvu sauny a páry), dostatečný přísun zdravé stravy doplněný o příjem minerálů a vitamínů, dostatek pohybu, ale také odpočinek.

 

Také se domníváte, že prochladnutí musí nutně znamenat nachlazení? Není to pravda. Virové infekci je to jedno. Jakmile se jí zdaří vniknout do těla, způsobí zánět sliznic nosu a hrdla.


Virová infekce se projevuje:
- Rýmou
- Bolestmi v krku
- Bolestmi hlavy
- Bolestmi svalů a kloubů
- Malátností a celkovou únavou organismu
- Kašlem
- Slzením očí
- Třasavkou
- Zvýšenou teplotou

 

Nejdůležitější je virovou infekci „podchytit“ hned v počátcích a nedat tak žádnou šanci bacilům. Zabráníte tak dalším možným komplikacím jak zánět hrtanu, průdušnice, průdušek nebo středního ucha. Nemoc většinou ustoupí cca do týdne. V tomto případě jsou zbytečná jakákoliv antibiotika. Užívat je má smysl až když se přidá bakteriální infekce provázená zánětem vedlejších nosních dutin, průdušek či mandlí.

 

Jak na nemoc vyzrát?

Dodržujte zásady prevence Vaší obranyschopnosti.
Velkým pomocníkem Vám mohou být:

 

- třapatkový sirup – třapatka nachová podporuje činnost bílých krvinek (chrání organismus) a tím pomáhá zabíjet choroboplodné zárodky a zvyšuje odolnost organismu před nemocemi. Sirup je důležité užívat v blížícím se chřipkovém období, dokud ještě nemoc nevypukla.


- sirup grep – je vyroben z jadérek grepu (citrus paradis). Má silné antibiotické a antivirotické účinky. Chrání organismus před mikrobiálními onemocněními, posiluje obranný systém organismu, působí jako antioxidant a podporuje revitalizační procesy ve tkáních, na sliznicích a v kůži.


- sirup brusinka – je účinný při nachlazení močových cest a močového měchýře. Pomáhá zabraňovat vzniku infekcí způsobených mikroorganismy. Při pravidelném užívání napomáhá předcházet vzniku opakovaných infekcí močového ústrojí.


- sirup rakytník – rakytník obsahuje vysoký podíl vitamínu C, má značné biostimulační účinky a výrazně podporuje imunitní systém lidského organismu.


- Aloe vera juice - Ve šťávě Aloe vera jsou obsaženy četné enzymy, minerální látky, esenciální mastné kyseliny, aminokyseliny a acetylované polysacharidy, které tvoří hlavní složku aloe. Tyto vyplňují prostor mezi jednotlivými lidskými buňkami. Aloe vera posiluje buněčné stěny a má přirozené čistící a regenerační účinky. Dokáže uvést obranyschopnost lidského organismu do pohybu. Díky tomu bude naše tělo méně náchylné k nemocem, a pokud ho i přes to, nějaká nemoc sklátí, dokáže s ní mnohem rychleji zatočit.Předcházejte stresovým situacím, dodržujte dostatek spánku a nepřijímejte nadbytek kofeinu a alkoholu.
Zde Vám mohou být pomocníkem následující produkty:


- sirup na zvýšení odolnosti – obsahuje směs bylin, které mají výrazné stimulační účinky. Pomáhají zvyšovat odolnost organizmu v extrémních podmínkách. Pomáhá zvyšovat výkon a soustředění.


- sirup na spaní – je vytvořen ze směsi bylin, které pomáhají zklidňovat nervovou soustavu. Navozuje klidný a nepřerušovaný spánek. Není návykový!


 

Naše poslední rada na závěr zní – pokud se nachlazení přece jenom nevyhnete, zareagujte na něj okamžitě. Zvyšte příjem tekutin, uvařte si bylinkový nebo ovocný čaj a odpočívejte. Můžete také zkusit solnou koupel, při které do plné vany vsypete nejméně 1 kg krystalické mořské nebo himalájské soli. Při koupeli působí osmotický tlak na tělo a dochází k podpoře přirozeného růstu buněk.  Koupel provádějte raději za účasti druhé osoby, velké množství soli by mohlo způsobit malátnost.