Kašel je jedním z nejčastějších příznaků při chřipce a nachlazení.  Je to obranný reflex, který vzniká při podráždění kterékoli části dýchacích cest. Avšak věřte, že za normálních okolností je prospěšný. Pomáhá totiž čistit dýchací cesty.

 
Jak kašel vzniká?
Kašel je obranný reflex, který vzniká při podráždění kterékoli části dýchacích cest a to tehdy, když dojde k prudkému výdechu vzduchu z plic. Ze vzduchu se v našem dýchacím systému usazují nečistoty a viry, které potom napadají sliznice hrtanu, průdušnice a plíce. Kašel je upozorněním na nemoc nebo náhlou zdravotní komplikací. Kašel je vlastně jedním z příznaků dráždění výstelky dýchacích cest. Tato výstelka zajišťuje, aby se škodlivé částečky, které vdechujeme, dostaly z těla ven. Jestliže jsou tyto částečky větší, vzniká kašel, kterým se tělo snaží původce dráždění odstranit. Vykašlávat můžete hlen, který vzniká při virózách nebo při pobytu v prašném prostředí.

 

Jak se chránit před kašlem?
 • vyhýbat se příliš studenému a naopak příliš teplému vzduchu
 • v bytě mít dostatečně zvlhčený vzduch
 • pravidelně a často větrat
 • nekouřit a nezdržovat se v zakouřených místnostech
 • napařovat se heřmánkovým odvarem
 • mít dostatečný přísun tekutin

 

Nejčastějsí formy kašle:
 1. NÁHLÝ KAŠEL – suchý, bez hlenu, vzniká nejčastěji při jídle
 2. AKUTNÍ KAŠEL – vzniká při běžných nemocech dýchacích cest. Suchá forma příliš neobtěžuje a není nutné brát na něj léky, při vlhké formě je lepší brát léky na vykašlávání.
 3. DÉLETRVAJÍCÍ KAŠEL – trápí lidské tělo více než týden a vzniká nejčastěji v noci. Může být projevem průduškového astmatu. Zde doporučujeme odbornou pomoc.
 4. ŠTĚKAVÝ KAŠEL – vzniká náhle, nejčastěji večer nebo v noci. Může jít o příznak zánětu hrtanu. Člověk se při něm hůř nadechuje, může slyšet pískot. Doporučujeme odbornou pomoc, především projeví-li se u malých dětí.
 5. VLHKÝ KAŠEL – jsou vykašlávány hnisavé hleny a spolu s nimi teplota, bolest hlavy v oblasti čela, hnisavé hleny z nosu. Pravděpodobně se jedná o zánět nosních dutin. Opět doporučujeme odbornou pomoc lékaře.
 6. CHRONICKÝ KAŠEL – vyskytuje se denně a přetrvává více než 3-4 měsíce.
 7. PSYCHOGENNÍ KAŠEL – suchý, neproduktivní kašel, spíše forma pokašlávání, může být štěkavý a hrubý, často se zhoršuje při stresu a ve spánku mizí.
 8. ALERGICKÝ KAŠEL – způsobuje ho alergická rýma.

 

 

Vyzkoušejte skutečně účinné přírodní doplňky stravy pro zvýšení odolnosti organismu.

Hledejte v kategorii: chřipka a nachlazení

 

NÁŠ TIP: 

ŠIŠÁK BAJKALSKÝ  (90+10 tab. zdarma): Šišák patří mezi moderní imunitní systémy, tj. přípravky, které pomáhají podporovat imunitní systém. Přípravek lze doporučit i jako doplněk pro uklidnění, pro potlačení depresí a při nespavosti. V současné době je podrobený výzkumu pro velmi mimořádné vlastnosti, o kterých se v minulosti nevědělo. Je jedním z nejlepších doplňků při nervových obtížích. Velmi dobře napomáhá při navození klidného spánku, při uklidnění a potlačení depresi. Napomáhá při léčbě alkoholismu, odstraňovat z těla jedovaté látky. Může pomáhat uklidňovat nervy a pozitivně účinkovat při hysterii.

 

 

 

 

 

 

TŘAPATKA NACHOVÁ (90+10 tab. zdarma): Stará indiánská léčivka, která našla uplatnění i v Evropě. Extrakt se používá z květů a kořene. Její významné působení napomáhá stimulaci lymfatického systému. Použití je nejvhodnější při chřipkových epidemiích, kdy výrazně napomáhá zvyšovat odolnost organizmu (zejména kořen). Jde o jednu z mála léčivek, která svým působením může pomoci proti virózám. Kapky i tablety našly uplatnění zejména na Západě, kde se z Echinacei vyrábí velká řada přípravků i kosmetických.

Vhodná kombinace se SIRUPEM - ECHINACEA