Suchý dráždivý kašel

Kašel - řekněte „NE“ antibiotikům

 

Kašel neboli infekce horních cest dýchacích je velmi častým a opakovaným problémem dětí předškolních a školního věku. Ve většině případů je kašel způsoben virovou infekcí a cestou přenosu je kapénková infekce. Užívání antibiotik je v tomto případě zbytečné, ba spíše chybně, protože antibiotika jsou určena k léčbě bakteriálních nákaz.

Nadbytečné používání antibiotik vede ke vzniku rezistence mikroorganismů a zvyšování jejich odolnosti vůči léčbě, často se mohou objevit i nežádoucí účinky jako zažívací potíže, kožní alergické reakce, průjmy aj. Imunitní systém člověka patří mezi nejdokonalejší a nejsložitější systémy lidského organismu. Chrání před choroboplodnými zárodky, toxiny, alergeny, jeho hlavním úkolem je rozpoznat, co je organismu vlastní a co cizí. Nejpřirozenější cestou, jak posílit imunitní systém člověka, je využít přírodní prostředky s imunomodulačním efektem.

 

Jaké přípravky zvolit?

Mezi velmi oblíbené a osvědčené produkty patří VIRONAL a GREPOFIT. Přípravky lze podávat současně, protože svým složením s působením se výborně doplňují, dochází k zesílení jejích účinku a rychlejšímu uzdravení.

 

 

VironalVIRONAL je koncentrát výtažků z rostlin, které podporují imunitní systém a obranyschopnost organismu. Slouží k prevenci i zmírnění příznaků nemocí z nachlazení (rýma, chřipka, kašel, záněty průdušek, bolesti v krku aj). Preventivně lze je dobré VIRONAL podávat po celé období zvýšeného výskytu infekcí dýchacích cest. U dětí se řídíme věkem a hmotností, ideální jsou 1-2 kapky 1x denně, při prvních projevech nemoci zvýšíme dávku na 1-2 kapky 3x denně. U dospělých podáváme 1x denně 7 kapek, při prvních projevech nemoci zvýšíme na 3x denně 7 kapek. Dodržujeme týdenní přestávku po 3 týdnech užívání.

 Grepofit dropsGREPOFIT drops je kombinovaný produkt, který obsahuje účinné extrakty z bylin jako Echinacea purpurea, šalvěj lékařská či ibišek súdánský. Základem je extrakt z grepového jadérka, který má protizánětlivé účinky a podporuje imunitu. Vědeckým výzkumem bylo prokázáno jeho silné působení proti virům, bakteriím, plísním i parazitům. Grepofit má své pevné místo při začátcích nebo při propuknutí nemoci. Doporučené dávkování je 9–15 kapek 1–3x denně (15 kapek = 0,5 ml). Nepřekračujte doporučené denní dávkování! Po třech týdnech užívání následuje 1 týden pauza.
Během užívání přípravku je vhodné zvýšit příjem tekutin. Výrobek obsahuje min. 25 % alkoholu. Není určeno pro děti a k užívání v době těhotenství a kojení. Doplňky stravy nejsou určeny k používání jako náhrada pestré stravy.

 

 

Grepofit kapsleGREPOFIT kapsle - je bioinformační přípravek s vyváženou kombinací nejúčinnějších přírodních látek s antimikrobiálním působením. Obsahuje extrakt z grapefruitových jadérek, echinacey, ibišku súdánského a silici šalvěje lékařské.Grepofit působí antivirově, antibakteriálně a antimykoticky. Oproti syntetické léčbě antibiotiky nenarušuje zdraví prospěšnou bakteriální flóru.

Doporučené dávkování: 2–2–1 kapsle denně. v akutních případech 1 kapsle každou hodinu (maximálně 9 kapslí denně). Nepřekračujte doporučené denní dávkování! Po třech týdnech užívání následuje 1 týden pauza. Během užívání přípravku je vhodné zvýšit příjem tekutin. Upozornění: Výrobek není určen pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy a pro osoby přecitlivělé na včelí a sójové produkty. Doplňky stravy nejsou určeny k používání jako náhrada pestré stravy.

 

 

Doplňujícími přípravky při prevenci či léčbě nemocí z nachlazení jsou GREPOFIT spray, SPIRON.

 

 

Grepofit sprayGREPOFIT spray je přípravek s účinnou kombinací extraktu z grepového jadérka, česneku, propolis a mentolu. Zmírňuje bolesti při zánětech nosohltanu, zánětech dásní a sliznic dutiny ústní. Produkt lze použít také při oparech, aftech a zápachu z úst.

 


SpironSPIRON slouží pro vytvoření příjemné atmosféry před jednáním, celkové uklidnění, při bolestech hlavy, depresích, neurastenii, nervovém vyčerpání a jiných nervových poruchách, pro navození klidného spánku, při astmatu, kašli, bronchitidě, kuřáckém kašli, infekčním onemocnění plic, chřipkách jako desinfekce ovzduší, nachlazení a pro uvolnění dýchacích cest, uklidnění srdce, pro zvýšení imunity, ale i pro osvěžení vzduchu v místnostech, kde se kouří. Cílem je vytvořit doma i v zaměstnání maximální pohodu.

 

Přípravek před použitím protřepejte a aplikujte krátkým střikem do ovzduší, nebo nastříkejte na čistý kapesník nebo přímo na polštář a inhalujte.

 

 

 

Nedílnou součástí léčby nemocí z nachlazení je klid na lůžku, pestrá strava s dostatkem ovoce a zeleniny a také řádný pitný režim. Teplotu je dobré brát jako přirozenou obrannou reakci těla. Hodnoty do 38°C se nesnažíme tlumit léky, ale ponecháme ji proběhnout jako součást léčebného režimu.