Klouby aneb 6 tipů jak pečovat o klouby

 
Klouby bolí během života asi každého z nás. Nejčastějším důvodem bývá jejich opotřebování, které nejdříve postihne chrupavku. O klouby je nutné se dobře starat, aby fungovali co nejdéle. Důsledkem špatné životosprávy, nedostatkem pohybu a nadměrným přetěžováním klouby bolí i mladší ročníky.
 


Přinášíme Vám 6 tipů, jak o klouby pečovat, hýčkat je a udržovat je zdravé:
 
 
1) SPRÁVNÉ OBUTÍ
- dlouhodobé nošení vysokých podpatků může způsobit špatné držení těla, což vede k přetěžování kloubů, svalů a vaziva celé dolní končetiny. Výsledkem je nezdravé zakřivení páteře.
- sportovní obuv je na tom lépe, ale ne pokud ji nosíte každý den
- ideální je boty střídat podle účelu a dávat přednost širokému podpatku, který je vysoký asi 4 cm
 
 
2) VYVÁŽENÁ STRAVA
- dodávejte tělu dostatečné množství vápníku, zařaďte zpět do jídelníčku mléko, jogurty, tvaroh a sýry
- osoby se sklonem k revmatickým onemocněním by měli užívat želatinu a potravinové doplňky stravy, které podporují správný růst kostí
 
 
3) DODATEK POHYBU
- hýbejte se alespoň 3x týdně po dobu 30 minut
- vhodným sportem je plavání, jízda na kole, tanec, běh, rychlá chůze
- své tělo nepřetěžujte, především nepřetěžujte pohybový aparát, aby nedošlo k jeho předčasnému opotřebení
 
 
4) IDEÁLNÍ VÁHA
- snažte se udržet si takovou hmotnost, při které se budete cítit dobře
- nadměrné kilogramy představují nadměrnou zátěž pro pohybový aparát. Důsledkem jsou potom předčasné bolesti páteře a kloubů
- naopak nízká tělesná hmotnost bývá spojována s nedostatečnou tvorbou hormonů a špatným vývojem kostry
 
 
5) DOPŘÁVEJTE SI ODPOČINEK
- denně si dopřejte dostatečné množství odpočinku, zbytečně neponocujte
- nepijte velké množství alkoholu (max. 1 sklenku kvalitního vína), zapomeňte na nikotin a kofein
- všechny tyto hříchy zpomalují tvorbu kostní hmoty a urychlují vznik osteoporózy
 
 
6) DŮLEŽITÁ JE PREVENCE
- nezanedbávejte prevenci, díky ní totiž můžete oddálit nástup potíží a zpomalit průběh nemocí z opotřebení
- dodávejte svému tělu doplňky stravy, které obsahují látky vyživující a regenerující poškozené kloubní chrupavky
- vybrat si můžete z nepřeberného množství produktů, např.
 
 
Glukosamin (100 tab.) je přírodní výtažek z těl mořských korýšů, který v organismu pomáhá podporovat regeneraci a tvorbu chrupavky a kloubní tekutiny. Tvorba glukosamin sulfátu obvykle klesá s věkem, chrupavka pak ztrácí pružnost a přestává tlumit nárazy. Glukosamin sulfát pomáhá v chrupavčité tkáni vázat vodu a chrání tak chrupavku před rozpadem. MSM je přírodním zdrojem síry, která je součástí každé buňky v organizmu. MSM napomáhá boji proti artritidě, bolestem kloubů i kostí, tišit bolest, zmírňovat záněty. Pravidelné užívání přípravku napomáhá k obnově poškozené chrupavky.
 
 
 
 
- jako podpůrný prostředek k úlevě od bolesti a k masážím kloubů doporučujeme používat nemastné přírodní tělové gely. I zde si můžete vybrat z nepřeberného množství:
 
 
 
- k ošetření koubních a svalových obtíží, při nemocech pohybového aparátu dále doporučujeme vyzkouše sílu černého bahna z Mrtvého moře:

 

Minerální bahno z Mrtvého moře poskytuje kůži bohatou vlhkost, hloubkové čištění a odstranění odumřelé kůže a nečistot. Bahno vzniká skládáním vrstvy za vrstvou sedimentů hlíny, které se tvoří více než tisíc let. Černé bahno z Mrtvého moře obsahuje hořčík, draslík, vápník a stopové prvky, které jsou velice prospěšné pro čištění a oživení kůže. Bahno čistí pokožku a tím je mu lépe umožněno absorbovat vlhkost. Po ošetření bude Vaše tělo zářící a svěží. Černé bahno z Mrtvého moře lze použít při ošetření celulitidy, k ošetření problematické pleti, akné, lupénky, ekzémů, k detoxikaci, zpevnění, k prokrvení a zklidnění pokožky, k ošetření kloubních a svalových obtíží a k odstranění revmatických bolestí.