Alergie je nepříjemná, silná reakce lidského organismu na tzv. alergeny, což jsou látky, které u některých osob vyvolají bouřlivou reakci a jiné nechají klidným. Alergie je vlastně porucha imunitního systému a lékaři ji často označují za daň vymoženostem moderní civilizace. Moderní průmysl na naše těla chrlí toxické, cizorodé látky a společně s dopravními prostředky silně znečišťuje životní prostředí.


Tyto látky naši předkové neznali a jejich organismus s nimi nemusel bojovat. Není tedy divu, že alergie se nejvíce projevuje u lidí žijících ve vyspělých zemích, zatímco národy žijící v přírodních, neznečištěných podmínkách alergii téměř neznají. V naší zemi se počet alergiků vyšplhal už na více než 2 miliony a rok od roku toto číslo bohužel stoupá. Alergií trpí zhruba každý třetí člověk, což znamená, že za posledních 1O let se počet alergiků dvojnásobil! Do deseti let se očekává nárůst počtu alergiků tak, že bude alergií trpět každý druhý člověk!

 

 

Nejčastější příznaky alergie:

  • dýchací potíže
  • kašel a kýchání
  • ucpaný noc a vodnatá rýma
  • slzení či otoky očí
  • vyrážky
  • bolesti hlavy
  • zvracení nebo průjem

 

Alergie se dá léčit, avšak léčba spočívá v dlouhodobém podávání účinných léků a důkladné prevenci vzniku nemoci. Současná medicína si však neumí poradit s rostoucím počtem osob trpících alergií. Jestliže se alergik řídí radami lékaře, je dobře o nemoci informován, nemusí mu alergie zásadně komplikovat život. Podstatné je alergii nejen léčit, ale především odhalit příčinu a najít alergen způsobující alergii. Máte-li podezření na alergii, určitě neodkládejte návštěvu lékaře. Neléčená alergie může přerůst například až v astma! Lékaři udělali v posledních letech v léčbě alergie velké pokroky, nové léčebné metody a léky již nemají téměř žádné vedlejší účinky a přitom dosahují lepších léčebných účinků. Léky je ale nutné brát pravidelně a důsledně. Alergie také často ovlivní dosavadní způsob života pacienta. Musí změnit stravovací návyky, zařízení bytu či oželet domácí mazlíčky.


Alergie není závislá na věku. Není pravda, že je typická spíše pro děti a mladší lidi. Naopak v posledních letech přibývá osob, které se s alergií setkají poprvé ve zralém či seniorském věku. Významnou roli u alergie hraje genetika. Ten, kdo je alergik, bude mít s největší pravděpodobností také dítě alergika (tato pravděpodobnost je 60 - 80%!).
Alergie Vás nepostihla samotné, nevěšte hlavu. Lze skutečně výborně léčit a lze ji držet pod kontrolou. Existují pacientské organizace, v nichž se můžete sejít s dalšími alergiky, poradit se a popovídat si o stejných problémech.

 

Nejčastější typy alergie:

- pylová

- potravinová

- kontaktní

- sluneční

- atopický ekzém

- astma

- na roztoče

- na plísně

- na zvířata

- na léky

- na chlad

- na bodnutí hmyzem

 

Těžko můžeme říci, který z typů alergií je nejhorší. Avšak asi nejrozšířenější alergií je alergie na pyly.

Je proto nutné sledovat pylový kalendář a pylové zpravodajství.

 

Na alergie Vám doporučujeme tyto produkty:


SIRUP NA ZVÝŠENÍ ODOLNOSTI
Obsahuje směs bylin, které výrazně pomáhají stimulovat organizmus – Ginseng, Eleuterokok, Schizandra, Scutelaria a Aralia. Všechny tyto byliny Dálného východu mají samy o sobě nebo lépe ve směsi výrazné stimulační účinky. Pomáhají stimulovat celý organizmus, zvyšovat odolnost organizmu v extrémních podmínkách. Používají se při psychickém přetížení.

 

 

 

 

PROPOLISOVÉ KAPKY
Propolis je vzácný včelí produkt s významnými biologickými účinky. Výrazné je zejména jeho dezinfekční působení proti baktériím, virům, kvasinkám na sliznicích, kožním plísním i houbám. Používá se při potížích z nachlazení virového i bakteriálního původu a pro zvýšení obranyschopnosti organismu. Lokálně pomáhá tlumit bolesti (např. zubů). Doporučuje se jeho užívání zejména v období výskytu chřipek a angín, vhodné je jeho podpůrné působení při užívání antibiotik.

 

 

 

SPIRULINA
Spirulina je nejstarší posel z vesmíru na Zemi (3,5 bilionů let) a má velmi široké použití - pomáhá upravovat krevní tlak, snižovat cholesterol, potlačovat vliv škodlivé střevní mikroflory. Ochraňovat játra a ledviny před toxickými látkami, detoxikovat organizmus. Napomáhá podporovat činnost imunitního systému a působit proti řadě alergií. Pomáhá silnému antioxidačnímu působení proti volným radikálům a pozitivně působit při hubnutí. Doporučuje se podávat při léčebném ozařování. Doporučeno pro výkonné sportovce, ale i pro seniory. Spirulina je absolutně netoxická.