Pedikúra je velice příjemná procedura, kterou navštěvují především lidé jejichž největším problémem jsou popraskaná chodidla. Není dobré tuto záležitost podceňovat a schovávat nohy do uzavřených bot, protože popraskaná chodidla mohou vést k poměrně závažným zdravotním problémům. Kůže může popraskat ještě víc a celou situaci ještě často zkomplikují plísně a záněty. Jestli že i vy patříte k lidem, který váhají, zda navštívit profesionální salón nebo i udělat pedikúru doma, máme pro Vás několik rad a tipů, jak si krásná chodidla vyrobit i doma. Ono totiž chodit po bolavých patách není rozhodně nic příjemného!

 

 

 

 

 

 

 

 


Možná si myslíte, že na pedikúru chodí především ženy, ale opak je pravdou. Salóny navštěvují obě pohlaví, protože jak může, tak ženy tento problém s popraskanou kůží trápí. Odborníci doporučují, aby se každý sám o chodidla pravidelně staral a vyhne se nepříjemným a bolavým stavům. V obchodech a lékárnách se prodávají nejrůznější ošetřující krémy a pomůcky pro ošetřování pokožky chodidel, které mohou účinně pomoci. Důležitá je ale skutečně pravidelnost ošetřování, nestačí si jednou za měsíc či dva vzpomenou.
Je-li stav pokožky Vašich nohou takový, že si sami nevíte rady, navštivte profesionála - pedikúru nebo přímo kožního lékaře. Jen profesionál Vám může říci, co je zdrojem Vašich potíží. V některých případech je pak nutná i léčba...
 

 

Pedikúra doma - jak na ni:

  1.  nohám dopřejte teplou lázeň, do které přidejte koupelovou sůl na nohy nebo koupelový olej
  2.  nohy v lázni nechejte 20 minut, aby došlo k změknutí pokožky
  3.  vezměte si pemzu a důkladně krouživými pohyby změklou kůži na patách, případně prstech odstraňte
  4.  po obroušení nohy důkladně osušte a naneste na ně krém na nohy (nezapomeňte i na nehty)
  5.  nechte krém 5-10 minut samovolně vsáknout a zaschnout
  6.  nasaďte si na nohy bavlněné ponožky a na ně ještě jedny teplé ponožky
  7.  ideální je nechat si ponožky přes noc, minimálně však doporučujeme 2-3 hodiny

 

NÁŠ TIP:
Pro hezké a hladké nohy můžete použít i nejrůznější zábaly, vyzkoušejte třeba tělový zábal z černého bahna nebo
minerální bahno z Mrtvého moře s Aloe vera a řasami. Výsledek bude určitě stát za to. 
 

 

Takto bojuje s popraskanou kůží na patách naše zákaznice paní Jana: 
Recenze: od paní Jany
Jsem aktivní sportovec, často po tělocvičně běhám bosa a suché paty mne trápí už od doby dospívání. Nejdřív jsem svým chodidlům nevěnovala zvláštní pozornost, vše jsem začala řešit až ve chvíli, kdy mě popraskaná kůže začala opravdu nepříjemně bolet a na patu jsem skoro nemohla došlápnout. Každý krok pro mě byl v té době utrpení... Tak jsem začala o paty denně dbát. Nejprve si je ošetřím pemzou a potom už v posteli si je namasíruji krémem. Někdy si dám teplé ponožky, jindy krém jen důkladně vmasíruji do pokožky. Už po týdnu byly vidět výsledky, po měsíci jsem měla paty jako kojenec. O kůži se starám od té doby pořád, protože jinak ji mám
hned suchou a cítím, že by opět popraskala. Dlouho jsem hledala skutečně dobrý, příjemný a hlavně účinný krém až jsem objevila Krém na nohy z Mrtvého moře - magnézium, nemohu si jej vynachválit. Minerály Mrtvého moře dělají mojí pokožkce opravdu dobře, moji pokožku přímo vyléčil z toho nejhoršího. A protože je v nabídce také pro ošetření rukou, neváhala jsem, koupila si i tuto variantu a mohu říci, že konečně jsou moje končetiny krásné, zdravé a hebké.