Praní bez fosfátů, ekologické praní

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naše zdraví nejvíce poškozují chemikálie, které denně používáme ve své domácnosti na praní prádla, na mytí nádobí, na úklid. Jsou to výrobky, které musíme koupit, bez kterých se neobejdeme. Avšak tyto výrobky běžného použití jsou téměř všechny plné fosfátů, zeolitů, plnidel, optických zjasňovačů a dalších chemických či syntetických látek. Na našem i zahraničním trhu už existuje celá řada ekologických čistících, mycích, pracích a úklidových prostředků, které jsou vyrobeny na rostlinné a minerální bázi, neobsahují složky pocházející z ropy, chlór, syntetická barviva, parfémy, mají minimální vliv na vodní život, jsou rychle a úplně biologicky rozložitelné, jsou vhodné pro citlivou pokožku, nejsou testované na zvířatech.
 

 

 • OPTICKÉ ZJASŇOVAČE:

Většina běžných pracích prostředků obsahuje optické zjasňovače, což jsou chemikálie, které odrážejí světlo. Díky tomu vypadá prádlo a oblečení jasnější, než ve skutečnosti je. Avšak chemické zbytky optických zjasňovačů nevyhnutelně ulpívají na látce, při nošení oblečení se dostávají do kontaktu s pokožkou a mohou tedy způsobovat kožní problémy – ekzémy, atopický ekzém, vyrážky, lišeje, podporují horšící se stav lupénky atd. Optické zjasňovače nijak nezvyšuje samotný prací výkon.

 

 • FOSFÁTY:

Fosfáty jsou sloučeniny fosforu a dusíku. Používají se v běžných pracích prostředcích proto, aby změkčily vodu, a tak se umožnilo účinnější praní a čištění. Jsou-li fosfáty obsaženy v odpadních vodách (pereme-li v běžném pracím prášku), tyto vody jsou poté vypouštěny do jezer a řek, protože je nezachytí velká většina čističek odpadních vod. Fosfáty pak napomáhají šíření řas a sinic, které spotřebovávají rybám a ostatním živočichům kyslík a tím je zabíjí. Poté dochází k masovému rozvoji těchto řas a sinic, ke vzniku zápachu vody, zahnívání biomasy, hynutí ryb a především se prudce zhoršuje jakost vody. Také v mnoha případech dochází k ohrožení kvality užitkové vody a surové vody určené k úpravě na vodu pitnou.

V naší zemi žije asi 4 miliony domácností. Na jedno praní běžným pracím práškem potřebujeme 60g prášku. Toto množství obsahuje 0,5g fosfátu, což znamená 0,3g krmení pro řasy a sinice. Zbytek fosfátů ulpí v prádle a oblečení, dostane se tak do kontaktu s pokožkou a poté způsobuje kožní problémy. Pere-li každá domácnost 2x týdně, dostáváme alarmující výsledek 62,2 tuny „krmení“ za rok!

Při takovém hnojení se již jen tak ve volné přírodě nevykoupeme…

 

 • ZEOLITY:

Zeolity měly nahradit fosfáty, přesto, že bylo známo jejich negativní působení na přírodu. Zeolity často nahrazují fosfáty v běžných dětských pracích prostředcích!!! Svým složením nejsou na praní tak dobré jako fosfáty, proto potřebují další pomocné látky, jsou ovšem biologicky obtížně rozložitelné. Zeolity se chovají jako houba, mohou v přírodě uvolňovat těžké kovy. I přes důkladné vymáchání prádla, v něm zůstávají zbytky zeolitů, které poté pronikají potem do naší pokožky a dále do celého organismu, kde narušují imunitní systém a způsobují kožní problémy.

 

 

Osoby trpící ekzémy, atopickým ekzémem, lupénkou, vyrážkou, lišeji, plísněni a jinými kožními onemocněními, by měli vybírat velice pečlivě svoje pomocníky pro domácnost a to ať už na praní, čištění, mytí tak i úklid. Každý člověk může jako spotřebitel šetřit přírodu a svoje peníze používáním biologicky odbouratelných produktů. Ideální je kupovat produkty běžné denní potřeby s ohledem na to, jak se chovají k člověku a k přírodě při výrobě, spotřebě a poté, když už je nepotřebujeme. Produkce těchto výrobků je podmíněna vysokou kvalitou surovin, čímž je dosaženo vysoké kvality samotných výrobků.

 

Vybrat si můžete produkty firmy MISSIVA, spol. s r.o., které jsou vyráběny z obnovitelných zdrojů, v super koncentrované podobě s ohledem na životní prostředí (z jednoho balení 0,5 litru se vodou naředí jedenáct 0,5 litrových balení funkčního výrobku). Těmito úsporami vzniká vysoká kvalita produktů za velmi příznivou cenu. Součástí firmy MISSIVA, spol. s r.o. je Club 21, kde se sdružuje neustále rostoucí skupina lidí, kteří si uvědomují svoji zodpovědnost za svůj postoj k ekologii, ekonomice a hlavně morálce svého každodenního jednání. Společně se učí poznávat a oceňovat dary a zákony přírody.

 

Produkty mají tyto společné znaky:

 • originální české receptury
 • klinické testy dermální snášenlivosti
 • snadná biologická odbouratelnost v přírodním prostředí
 • surovinová základna – obnovitelné zdroje
 • vysoká koncentrovanost výrobků
 • nízká energetická náročnost při výrobě a distribuci výrobků
 • recyklovatelné obaly
 • produkty nejsou testovány na zvířatech
 • výrobky se chovají šetrně k lidskému zdraví a životnímu prostředí, výrobní firma ručí za stálou kvalitu a při dodržení návodu za Vaši spokojenost
 • výrobky NEOBSAHUJÍ žádná agresivní činidla a chemii, díky čemuž jsou ideální pro osoby trpící ekzémy, atopickým ekzémem, lupénkou, plísněmi, alergiemi a především jsou vhodné pro děti od novorozeneckého věku

 

Doporučujeme: 

 

 

PERMON U Color – univerzální prací gel chránící barvy:

 • spokojená a zdravá pokožka
 • neobsahuje fosfáty, zeolity, plnidla ani žádnou agresivní chemii
 • po vyprání a vymáchání v prádle nezůstávají žádné složky, které by se mohly následně vstřebat do pokožky nebo pokožku dráždit
 • ideální pro praní dětského prádla od narození
 • ideální pro praní prádla pro alergiky, ekzematiky, lupénkáře
 • příjemný pocit při nošení prádla
 • vysoká životnost barevnosti a kvality tkanin
 • svěží vůni jarní přírody
 • úspora elektrické energie, tím že Permon je účinný i při velmi nízkých teplotách 10 - 40°C

 

 

PERMON M – máchací složka (aviváž):

 • koncentrovaný přípravek na máchání prádla
 • antistatický účinek, upravuje náboj na tkanině
 • odstraňuje zbytky nerozpustných vápenatých a hořečnatých solí
 • změkčuje prádlo a usnadňuje žehlení
 • spokojená a zdravá pokožka
 • neobsahuje fosfáty, zeolity, plnidla ani žádnou agresivní chemii
 • po vyprání a vymáchání v prádle nezůstávají žádné složky, které by se mohly následně vstřebat do pokožky nebo pokožku dráždit
 • ideální pro praní dětského prádla od narození
 • ideální pro praní prádla pro alergiky, ekzematiky, lupénkáře

 

 

 


PERMON D odstraňovač skvrn:

 • ekologicky a šetrně odstraňuje mastné skvrny z textilií
 • neobsahuje fosfáty, zeolity, plnidla ani žádnou agresivní chemii
 • ideální pro praní dětského prádla od narození
 • ideální pro praní prádla pro alergiky, ekzematiky, lupénkáře

 

 

 

 

 

 

Zkušenosti zákazníků:


Hana Sladká, Lukov:
Manžel pracuje jako automechanik, takže velmi špinavé prádla s mastnými skvrnami mi domů nosí téměř každý den. Prádlo jsem vždy namáčela a potom jen čekala, zda to můj „starý“ prací prášek zvládne či nikoliv. Před nějakou dobou mi kamarádka doporučila prací program PERMON a především jeho složka PERMON D. Neuvěřitelné! Mastné skvrny, šmír, olej, to vše je pryč! Na PERMON nedám dopustit a chystám se, že vyzkouším i další báječné výrobky této firmy.

 

Jana Housarová, Jihlava:
Mému 5ti letému synovi naměřili krevní tlak 135/80 a cholesterol 7. Doporučili mi používat Floru a odstranit máslo, sádlo, vejce. Já jsem však začala používat sádlo i na vaření a odstranila jsem veškeré umělé tuky. Syn začal pít 1x denně Vitatonic a 1x za dva dny Fytotonic. Po měsíčním užívání měl cholesterol 4,3 a tlak krve 105/60, což je úžasné! Opět jsem se přesvědčila, jak skvělé jsou vaše výrobky a informace, které nám poskytujete.

 

Anna Nováková, Praha:
Mám dva malé syny, kteří rádi jí sami…Čokoláda, kečup, mrkev, to vše je u nás denně na tričku, tepláčkách a dalším oblečení. Hledala jsem dlouho přípravek, který mě těchto skvrn zbaví a zároveň nebude agresivní k pokožce mých synů. Po prvním vyzkoušení Permonu jsem měla jasno. Barvy jsou jasné, prádlo čisté, voňavé a měkké a super je, že funguje i ve studené vodě! Vřele doporučuji prací program Permon všem maminkám s malými dětmi!

 

Radmila Kubová, Ostrava:
Mám 12ti letou dceru s atopickým ekzémem. Vyzkoušeli jsme nejprve Leontinu kvůli přesušené pokožce. Byli jsme nadmíru spokojeni, ekzém se začal mírnit. Potom jsem začala prát v Permonu a ekzém se asi po 5 týdnech téměř ztratil!

 

Jiřina a Václav Štefkovi, Opava:
Výrobky firmy MISSIVA jsme si zamilovali od prvního vyzkoušení. Nyní v naší domácnosti nenajdete žádné jiné produkty pro úklid, praní, péči o tělo než jsou tyto skvělé, báječně fungující přípravky. Od puberty trpím lupénkou, pomáhá mi sluníčko, moře, kritická je pro mě zima. Dlouho jsme hledala vhodný přípravek na mytí, až mi náš známý dal na vyzkoušení Leontinu. Po 4 týdnech jsem viděla neuvěřitelný pokrok a rozdíl a to byla zima! Ihned jsme se s manželem stali Členy klubu a své rady, doporučení a zkušenosti předáváme dál naším známým, kamarádům, přátelům a příbuzným. Děkujeme.