Pro děti

Pro děti bychom měli kosmetiku vždy pečlivě vybírat. Jemná dětská pokožka si zaslouží tu nejjemnější a nejlepší ochranu. Dětská kůže je svojí stavbou rozdílná od kůže dospělých. Děti mají kůži méně odolnou vůči zevním vlivům, což je způsobeno nedokonalým ochranným kožním pláštěm. O dětskou pokožku je důležité se starat ihned po narození, pečovat a ošetřovat ji těmi nejkvalitnějšími kosmetickými produkty.

 
Dětská pokožka kompletně dozrálá již při narození, avšak je velice tenká a její obranyschopnost není tak efektivní jako u pokožky dospělého člověka. Po porodu dochází k jejímu přirozenému odlupování, proto je důležité ji denně promašťovat oleji, balzámy nebo krémy. Výběrem správné dětské kosmetiky dokážete funkci kůže zachovat, obnovit nebo dokonce i zvýšit.
Neznepokojujte se drobnými vyrážkami, červenými skvrnkami či pupínky. Pokud se ale rozrůstají, rozšiřují nebo zhoršují, navštivte odborníka. Velkou péči věnujte očistě oblasti plen. Vždy udělejte maximum, abyste odstranili všechny nečistoty, vlhký maz a ochranný krém.
 
Dětská pokožkastejnou anatomickou strukturu jako pokožka dospělých, ale je až 5x slabší a tedy i méně odolná.
 
Pro děti platí:
 • Mají méně vyvinutou rohovou vrstvu, čímž je oslabena ochranná bariérová funkce pokožky. Kůže tak snadno vstřebává a látky obsažené v kosmetice pronikají rychleji do hloubky.
 • Mají méně aktivní potní a mazové žlázy. Až v pubertě se díky hormonálním změnám aktivizují mazové žlázy.
 • Jejich pokožka je velice citlivá vůči UV díky nízké pigmentaci a tenčí rohové vrstvě.
 
Dětská pokožka si zaslouží speciální pozornost, protože je velice jemná a citlivá. Vhodným výběrem dětské kosmetiky vyřešíte ochranu pleti Vašeho dítěte. Kosmetika musí ošetřovat dětskou pokožku již během koupele, respektovat její přirozené pH, hloubkově čistit a zároveň zjemňovat pleť
 
Zdravou pokožku poznáme snadno, je:
 • Dobře hydratovaná
 • Měkká na dotek
 • Příjemná až sametová
 
Dětská pokožka je velice citlivá na chemické látky a mikrobiální vlivy. Je náchylnější k vysušování a obtížněji reguluje tělesnou teplotu. Počínaje 4. rokem života začíná být pokožka dětí víc a víc podobná kůži dospělého člověka. Zhruba ve 12. roku je vývoj a struktura pokožky dokončena.
 
 
Pokud je pokožka Vašeho děťátka obzvláště suchá, řiďte se těmito pravidly:
 • Koupejte dítě každý den, teplotu vody volte méně než 33°C (teplejší voda zvyšuje vysušení)
 • Sušení pokožky provádějte pouze lehkým poklepáváním ručníku, nedřete pokožku, jen jemně vysušujte
 • Používejte speciální oleje do koupele, aby již během koupele docházelo k promašťování pokožky
 • Po koupeli ošetřete pokožku dítěte vždy pleťovým mlékem, olejem či máslem
 • Dítě by nemělo žít v suchém prostředí, okolní teplota by neměla převyšovat 20°C
 • Dítě by nemělo nosit oblečení vyrobené z vlněných či syntetických látek

 

Přírodní kosmetika pro děti, výrobky, které jsou vyvinuty pro speciální péči.
 
Pro děti od narození:
 
 
Pro děti od 4 let přidáváme tyto výrobky:
 
 
Vždy doporučujeme udělat test na pokožce dítěte a zjistit reakci pleti na nový výrobek. Test provádějte na předloktí. Pokožka každého dítěte je individuální, na co jeden nereaguje, jiný může mít alergickou reakci.