Proti chřipce, nachlazení, posilovač imunity, pro období plískanic, echinacea neboli třapatka nachová je vynikajícím posilovačem imunity pro všechna tato období. Tato ne každému známá bylina pochází ze severoamerických prérií, kde ji indiány používali na všechny možné zdravotní problémy. Zužitkovat se dá téměř celá, nejúčinnější je její kořen, který se sbírá na podzim. Echinacea je vynikajícím pomocníkem díky svým protizánětlivým, antibakteriálním a hojícím se účinkům a síle. Díky těmto vlastnostem patří mezi jedno z nejúčinnějších přírodních antibiotik.

Echinacea:
• účinný podpůrce imunity
• léčívá při zánětech horních cest dýchacích
při kašli, angíně a rýmě
• při chronickém zánětu močového měchýře
léčí ženské pohlavní orgány a mužskou prostatu
• při zánětech mízních uzlin
• jako obklad na rány
proti virům a bakteriím
• při chemoterapii

 

Náš tip na výrobu domácí tinktury a odvaru z echinacey:
 

TINKTURA Z ECHINACEY:
Čerstvých 200g kořene (nebo 210g květů nebo 225g listů) přelijeme jedním litrem čistého lihu (60 – 65%) a necháme 7 dní odstát při pokojové teplotě v uzavřené nádobě. Osmý den tinkturu přecedíme přes síto nebo přes gázu do uzavíratelné lahvičky a můžeme ji začít používat.
Jako prevence a podpůrný prostředek pro imunitní systém je ideální dávkování 1 čajová lžička ráno na lačno. V období chřipek a chřipkových epidemií je doporučováno užívat 2 čajové lžičky denně – jednu ráno, jednu večer.
 

ODVAR Z ECHINACEY:
Nastrouhanou polévkovou lžíci kořene z echinacey zalijeme horkou vodou a necháme 15 minut odstát. Odvar pijeme 2-3x denně nebo do něj můžeme máčet sterilní gázu a poté ji přikládat na rány.

 

 

Nemáte-li čas na přípravu domácích prostředků z echinacey, vyzkoušejte některý z námi nabízených a doporučovaných produktů:

 

 

 

BYLINNÝ SIRUP S XTRAKTEM ECHINACEY (185 ml)

Bylinný sirup s extraktem echinacey neobsahuje alkohol, proto jej lze podávat i dětem. Echinacea neboli třapatka nachová je přírodní antibiotikum a prostředek proti infekci, pomáhá ničit bakterie a viry v organismu.

Sirup je možné aplikovat lžičkou, nebo jej rozpustit ve vodě, čímž získáte velmi chutný nápoj. Voda by neměla přesáhnout teplotu 50°C.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


TŘAPATKA NACHOVÁ - NACHALZENÍ (90 + 10 tablet ZDARMA)

Stará indiánská léčivka, která našla uplatnění i v Evropě. Extrakt se používá z květů a kořene. Její významné působení napomáhá stimulaci lymfatického systému. Použití je nejvhodnější při chřipkových epidemiích, kdy výrazně napomáhá zvyšovat odolnost organizmu (zejména kořen). Jde o jednu z mála léčivek, která svým působením může pomoci proti virózám. Kapky i tablety našly uplatnění zejména na Západě, kde se z Echinacei vyrábí velká řada přípravků i kosmetických.

 

 

 

 

 

 

 TŘAPATKOVÝ SIRUP (300 ml)

Kořen třapatky nachové je účinnější než běžně používaný květ nebo nať. Třapatka patří mezi rostliny, které pomáhají povzbuzovat obranný systém organizmu a proto se používá např. v době výskytu chřipek. Kromě toho jsou oceňovány i její podpůrné protivirové účinky.