Proměňte svou koupelnu v domácí lázně a vykouzlete si tak tělo jako bohyně.

Stačí následující čtyři kroky:

 

1.       Nejprve potěšte svoje tělo, duši i mysl lázní ve vaně. Lázeň uvolňuje, osvěžuje a regeneruje. Její blahodárné účinky podpořte vhodně zvolenou přísadou do koupele. Nejideálnější přísadou je koupelová sůl z Mrtvého moře či bublinková koupel. Oba přípravky jsou plné minerálů z Mrtvého moře. Kosmetiky s extraktem soli z Mrtvého moře zajistíte Vaší pokožce dokonalou péči. Zamezíte jejímu vysušování a vyplavování minerálů z pokožky, které je způsobené častým mytím. Vysoký obsah minerálních látek obsažený v soli z Mrtvého moře je okamžitě nahradí. Teplotu koupele doporučujeme 36 – 38°C a během koupele si ji můžete zvýšit až na 40°C. Koupel si užívejte 10 až 15 minut a poté si dejte osvěžující sprchu.

 

2.       Druhým krokem je sprcha. Tekoucí voda dokončí očistný proces započatý v lázni a podpoří funkci Vašeho lymfatického systému. Krouživými pohyby namydlete přírodním glycerinovým mýdlem nebo sprchovým gelem Vaše tělo. Pohybujte se po směru toku lymfatického systému, tedy od chodidel směrem k tříslům, od dlaní k ramenům a na břiše směrem k pupíku. Myslete na to, že při této masáží odvádíte odpadní látky z těla ven. Ideální je při masáži použít masážní kartáč či rukavici. Na části těla, kde se často tvoří celulitida (stehna, boky a zadeček) použijte gel na celulitidu. Střídejte studenou a teplou vodu po směru lymfatického systému tak dlouho, jak to bude možné. Minimálně vydržte po dobu několika minut.

 

3.       Aby byla Vaše pokožka hladká a hebká, použijte před závěrem sprchování tělový peeling. Peeling je procedura, která odstraňuje odumřelé, suché a zrohovatělé zbytky kůže. Jak často dělat peeling závisí na typu Vaší pleti. Máte-li mastnou pleť, provádějte peeling 2x týdně, je-li Vaše pleť normální až smíšená, doporučujeme peeling pleti dopřát 1x týdně a pokud máte suchou pleť, omezte peeling na minimum. Ideálně jednou za dva týdny. Nezapomeňte si vybrat typ peelingu podle části těla, na kterou jej chcete aplikovat. K dispozici máte různé typy peelingů – obličejový, tělový, povzbuzující, olejový atd. Doporučujeme používat peeling s přírodními složkami, minerály a vitamíny. Na dlaně naberte dávku peelingu a zlehka jej vmasíruje do umyté a vlhké pokožky těla. Postupujte směrem k srdci, tedy směrem toku lymfatického systému. Tělo obrušujte zlehka, ale důkladně.

 

4.       Po této důkladné očistě pokožku těla ošetřete tělovým mlékem, tělovým máslem nebo olejem. Tyto kosmetické prostředky vydatně pomáhají zpevnit sítě podpůrných vláken, přeměňovat tukové podkožní zásoby na buněčnou energii. V neposlední řadě umí jako zázrakem ulevit nohám oteklým po dlouhém sezení nebo stání. Aby Vaše buňky správně fungovaly, je nezbytné jim dodávat dostatečné množství vody. Tajemství zdravé a krásné pokožky spočívá v každodenní péči. Dobré hydratační mléko či tělové máslo přitahují vlhkost z okolního prostředí do kůže a vytváří bariéru mezi pokožkou a okolím. Tak zpomalí proces vypařování vody z kůže.

 

             

 

Jak poznáte, že Vaší pokožce chybí hydratace?

Prvním příznakem je nepříjemně napnutá a lehce svědící pokožka. Objevuje se pocit seschnutí a na kůži se mohou vytvořit šupinky. Udělejte si lehký test. Přiložte palec a ukazováček na kůži tak, aby mezi nimi byla vzdálenost asi tři centimetry a jemně stiskněte. Jestliže se na stlačené pokožce vytvoří drobné vrásky, je to známka toho, že jí chybí voda a s ní spojená hydratace.

 

Nezapomeňte, že nejen tělo si zaslouží dokonalou hydrataci. I Vaše ruce potřebují každodenní intenzivní péči. Krém na ruce jim zajistí hloubkovou regeneraci, péči a osvěžení. A víte přece, že ruce prozrazují věk!