Vyberte měnu

Zájezdy Mrtvé moře

Mrtvé moře je jedinečné slané bezodtokové jezero, které vzniklo na rozsedlině po velkém vrásnění zemské kůry. Nachází se na teritoriu Izraele a Jordánska a je nejnižší přirozeně vzniklé místo na Zemi. Mrtvé moře leží 4OO metrů pod úrovní moře! Nalézá se v tektonickém pásu, který vznikl na přelomu třetihor a čtvrtohor. Do Mrtvého moře se vlévá jen jedna řeka Jordán, ale jak již bylo zmíněno, je zcela bezodtoké, proto je právem nazýváno jezerem. Již starověcí Římané si zde budovali lázně a využívali léčivých schopností vody a bahna. Mrtvé moře bylo a je využíváno k léčení, odpočinku a omlazování organismu. I proto je považováno za nejstarší a největší přírodní lázně na světě.


Mrtvé moře:
Délka – 76 km
Šířka – 17 km
Hloubka – 350-400 km
Rozloha – 1 050 km2

 

Léčivé účinky Mrtvého moře jsou lékařsky potvrzeny. Složení minerálů a solí Mrtvého moře působí ozdravně na mnoho zdravotních problémů.


Voda Mrtvého moře pomáhá při léčbě:
- Alergií
- Lupénky
- Ekzémů
- Akné
- Krevního obrazu
- Látkové výměny
- Zklidňuje nervový systém
- Pročišťuje pleť
- Zlepšuje vzhled a elasticitu pokožky
- Kloktání vody pomáhá léčit rýmu a angínu


Bahno Mrtvého moře pomáhá při léčbě:
- Psoriázu
- Lupénky
- Ekzémů
- Artrózy
- Artritidy
- Osteochandroze
- Revmatizmu
- Stresu
- Nespavosti
- Při problémech s vlasovou pokožkou
- Bolestí hlavy a migrén
- Používá se při hojení ran (nepříliš otevřených)
- Působí proti vráskám a proti stárnutí pleti


Všechny tyto léčebné účinky Mrtvého moře jsou podmíněny mnohými faktory jako – specifické klima, 330 dní v roce slunečné počasí, roční srážky max. 50mm a vysoký atmosférický tlak.


do konce 19. Století lidé předpokládali, že v Mrtvém moři není život. Je těžké si představit, jak v podmínkách neobyčejně vysoké koncentrace soli něco žije. Avšak po létech zkoumání se podařilo odhalit, že v Mrtvém moři žijí jednobuněčné řasy (Dunaliela) a nejstarší žijící buňky archibakterie.


Mrtvé moře, přesto, že existuje více než 5 tisíc let, zatím ukázalo lidstvu jen malou část svého tajemství...