Vyberte měnu

Akné - jak na léčbu akné

 

Akné - jak na léčbu akné

Akné je častá kožní choroba, která se vyskytuje nejčastěji u dospívajících. U mužů dochází častěji k těžším formám onemocnění. Vyskytuje se na obličeji, krku, ramenou, horní části hrudníku a na zádech.

Akné má základní dělení na pravé akné, zvláštní formy akné a podobné projevy podobné akné. Na vzniku akné se podílejí 4 základní faktory, a to zvýšená tvorba mazu, zvýšená produkce rohoviny, pomnožení bakterií a zánět, ke kterému dochází po prasknutí stěny folikulu.

Akné se netýká jen obličeje, ale i zad. Díky velkému počtu pórů, jsou záda pro tvorbu akné ideální a bojuje se s ním mnohem hůře než s akné na obličeji. Průběh akné na zádech může být agresivní, vznikají bolestivé uhry.

I dospělí lidé se potýkají s akné. V dospívání trpí akné spíše chlapci, v dospělosti je to právě naopak. Akné u dospělosti je nejčastěji vyvoláno hormonálními změnami, poruchami v období těhotenství či menstruace. Faktorů podílejících se na jejím vzniku existuje celá řada.

Mastná pleť, mezi hlavní znaky patří lesklá a zanícená místa s pupínky v tzv. T-zóně, která je na čele, nose a bradě. Mastná pleť je díky zvýšené produktivitě mazových žláz, ale může být také genetická, což je pak boj na celý život. Problém mastné pleti může také spočívat v naší stravě a stravovacích návycích obecně. Jde především o tuky, cukry a ostrá jídla.

Velmi často zůstávají po akné jizvy, které lze odstranit např. chemickým nebo přírodním peelingem. Ty hlubší pomocí laseru. Ovšem hluboké a vystouplé jizvy se zarudnutím lze odstranit velmi těžce.

Správná léčba akné nás může akné zcela zbavit. Základem je prevence, použití dobré kosmetiky, zdravá strava. Kvalitní kosmetika je základem pro boj s akné.

Vhodnou volbou jsou různé krémy a masti na akné, které Vám můžeme nabídnout na našich stánkách.

 

18 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

18 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně