Vyberte měnu

Alergie na slunce

 

Alergie na slunce

 

Stejně jako většina nejrůznějších alergií je alergie na slunce velmi nepříjemná věc, která může zhatit nejeden plán či dokonce dovolenou. Základním opatřením je vyhnout se zdroji – tedy jak již název samotný vypovídá – slunci.


Co způsobuje alergii na slunce
Faktorů, které citlivost naší pokožky na slunce ovlivňují, je celá řada. Samotná alergie na slunce není klasickým typem alergie, jako je senná rýma, či alergie na prach. Alergii na slunce způsobuje převážně alergeny, které jsou umístěny přímo v kůži. Při dopadu paprsku tyto alergeny způsobují nepříjemné reakce a mohou vyvolat nejrůznější problémy jako otoky, vyrážky atd.


Příčina alergie je v člověku samotném. Zatímco u zdravého jedince kůže reaguje naprosto přiměřeně a začne se poškozovat (narudnutí pokožky) až při nepřiměřeném opalování.


Dělení alergie na slunce
Samotná alergie se dělí na dvě skupiny:
1. Fototoxické
Tento typ reakce je způsoben vysokou citlivostí kůže na ultrafialové záření. Tato reakce může také vznikat při užívání některého typu antibiotik, či léků. Fototoxickou reakci, ale mohou vyvolat parfémy, gely, či nejrůznější krémy, které obsahují chemické látky. Celkově se tato reakce popisuje a projevuje jako zduření kůže (spálení)
2. Fotoalergická
Druhým typem reakce je reakce fotoalergická. Tento typ reakce už má alergickou postatu. Působení UV záření je podpořeno alergeny, které se nacházejí pod kůží pacienta a vyvolávají alergickou reakce.

 

Léčba alergie na slunce
Alergie se zcela vymítit nedá, protože jde převážně o chronické onemocnění, ovšem účinnost alergie se dá snížit pomocí antihistaminik, pudrů a zásypů.

 

9 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

9 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně