Vyberte měnu

Baby blues

 

Baby Blues

 

Baby Blues je pojem, o kterém se moc často nehovoří, i když je jeho výskyt stále častější. V tomto článku si důkladně popíšeme co to Baby Blues je a jak se projevuje.


Baby Blues – co to je?
Baby blues je nepříliš známý termín, který popisuje stav ženy krátce po porodu, kdy mohou nastat nejrůznější psychické problémy například: deprese, prudký pokles nálady a v krajním případě může vyvolat i silné poporodní deprese.


Projevy Baby Blues
Baby Blues se projevuje jako stav, který je plný smutku, neschopnost vnímat a projevovat lásku k novorozenci. Tento stav se vyskytuje zhruba u 3% žen a je dán zejména biologickým dědičným faktorem. Po dvou týdnech ve většině případů sám odezní.


Jak se s Baby Blues vyrovnat
Přední psychologové radí ženám, které Baby Blues zasáhne, aby si uvědomily, co skutečně mají rádi. Proč celý předporodní a porodní cyklus vlastně absolvovali. Důležité je přiznat si, že i když je naše radost z příchodu dítěte jakákoliv, znamená pro nás i ztrátu (ať už svobody, či mladistvé krásy).


Slovní spojení Baby Blues (anglicky smutek) tedy poukazuje na tuto ztrátu. Je to smutek, který se hromadí celé těhotenství a po dokončení tohoto cyklu se všechen nahromadí a způsobuje tyto deprese. Každá žena si musí uvědomit, že všechno jednou končí a nové věci přinášejí i nové zážitky. Žena si musí vytyčit nové životní cíle, musí si jasně určit jaký je její nový smysl života, v němž bude nově narozené děťátko hrát velmi důležitou roli.
 

3 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

3 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně