Vyberte měnu

Bradavice - co na to a jak je odstranit

 

Bradavice - co na to a jak je odstranit

Bradavice, kožní onemocnění, které trápí spoustu lidí. Jedná se o malé nezhoubné nádorky, které jsou způsobeny viry (HPV). Bradavice mohou být různého tvaru, velikosti i barvy podle typu. Objevují se převážně na kůži, zřídka na sliznici. Bradavice jsou přenosné a jejich inkubační doba je různě dlouhá. I jejich tvar a vzhled je různý. Je to nejen zdravotní, ale i estetický problém. Mezi nejčastější druhy patří bradavice pravé, které jsou typické svým zdrsnělým a hrbolatým povrchem. Další druhy jsou např. ploché bradavice, molluska a kondylomata (genitální bradavice).

Nejčastěji se vyskytují bradavice na chodidlech. Plantární bradavice jsou velmi bolestivé, protože se nejčastěji nacházejí v místě došlapu. Tyto bradavice rostou často do hloubky a vytváří dovnitř zanořený výběžek, který způsobuje při došlápnutí nebo doteku citelnou bolest. Vzhledem připomínají mozoly či kuří oka a často rohovatí.

Často se objevují bradavice na obličeji, jedná se o tzv. bradavice ploché, které nejsou bolestivé. Jsou to drobné útvary s plochým povrchem. Mají barvu kůže s větším leskem. Nejčastější výskyt je na čele, nose a na tvářích.

A jak na bradavice? Vždy je lepší navštívit svého dermatologa, který Vám určí typ bradavice a vhodnou léčbu. Kosmetický průmysl nabízí spoustu účinných produktů. Často se také bradavice odstraňují zmražením pomocí tekutého dusíku.

Dobře zvolený přípravek proti bradavicím může léčbu usnadnit a zrychlit. Vhodné je použít mast na bradavice, jejíž použití je bezbolestné a účinné. Tak vzhůru do boje s bradavicemi!
 

6 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

6 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně