Vyberte měnu

Celulitida - a jak na ní

 

Celulitida - a jak na ní

Celulitida, noční můra všech žen. Vzniká hromaděním tukové tkáně a v důsledku stárnutí podkožního vaziva. Tukové buňky se množí díky působením ženských pohlavních hormonů. První známky celulitidy se mohou objevit při používání hormonální antikoncepce, při nadváze a v těhotenství. Dříve či později ale postihne přes 80% žen. Muži celulitidou netrpí, protože mají jinak uspořádané vazivo.

Celulitida je nejprve patrná na zadních stranách stehen, teprve pak se projevuje i na vnitřních stranách stehen, po stranách trupu, v oblasti břicha, na hýždích i na zadní straně paží. Ve výjimečných případech se může takto změnit téměř celý povrch kůže.

Masáž proti celulitidě může být účinnou zbraní, jak se jí částečně zbavit. Použitím masážní rukavice a peelingu účinnost zvětšíme. Masáž se provádí pomalými krouživými pohyby směrem k srdci minimálně 2 minuty. Pokud aplikujeme masáž denně, docílíme mnohem většího úspěchu.

Další cestou k odstranění „pomerančové kůže“ jsou cviky proti celulitidě. Výsledky nejsou hned, ale pokud se cvičení věnujete aspoň 3krát týdně, budete mít nejen lepší pocit, ale pevnější a hladší stehna i zadeček. Vhodné cviky nabízí např. kalanetika.

Pokud se Vás „pomerančová kůže“ zmocní, už ji jen tak neutečete. Ale přece jen existuje pár rad a triků, jak na celulitidu. Důležitá je prevence, správná strava, pohyb a min. 2 litry čisté vody denně. Dalšími pomocníky v boji jsou různé krémy a peelingy. Při větším zasažení mohou pomoci lymfatické drenáže a liposukce.

Pro zvýšení účinku masáží použijeme krém na celulitidu nebo gel proti celulitidě. Krémy a gely obsahují spoustu látek, pro snížení celulitidy na rizikových partiích.

 

6 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

6 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně