Vyberte měnu

Černý kašel

 

Černý kašel

 

Sice již dávno díky očkování vymizel, ovšem díky nárůstu přistěhovalců opět začíná hrozit onemocnění Černým kašlem.


Černý kašel – co to je?
Jedná se o celosvětové rozšířené onemocnění, na jehož následky umírali v minulém tisíciletí milióny lidí na celém světě. Může postihnout jak děti tak dospělé a nejčastěji se vyskytuje na podzim a v zimě. Černý kašel je vysoce nakažlivé infekční onemocnění a každoročně je na světě zachyceno 60 miliónů nakažených.


Vznik Černého kašle
Původce je bakterie Bordetella pertussis pro kterou může být jediný hostitel právě člověk. Bordetella pertussis produkuje škodlivé látky, například pertussový toxin, který má místní závažné následky – dráždí sliznici dýchacích cest a zvyšuje produkci bílých krvinek.


Příznaky Černého kašle

Nejčastěji se Černý kašel vyskytuje mezi 3-5 rokem života u dítěte. Doba nakažení je zhruba 10 dní. Onemocnění se projevuje častým až dusivým kašlem – to je první stádium, které se dá zastavit pomocí antibiotik. Pokud dojde k zanedbání léčby, nemoc se může dostat až do druhého stádia, které se vyznačuje záchvatovitým kašlem – dítě má časté záchvaty opakovaného kašlání. Během tohoto záchvatu jedinec nemůže dýchat a hrozí udušení. Proto je nutné hned v prvním stádiu Černého kašle vyhledat lékařskou pomoc.


Léčba černého kašle
V časné první fázi Černého kašle se nemoc léčí pomocí antibiotik a pomocí speciální tekutiny proti Černému kašli.

 

1 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně
  • Vironal (30 ml)

    ovlivňuje především dráhu plic, tlustého a tenkého střeva a sleziny při akutních virových, mikrobiálních a bakteriálních infekcích dýchacích obtížích, kašli, dušnosti a bolesti v krku při zánětu zažívacího traktu, při kolitidě a Crohnově c
    Skladem u dodavatele
    439,- Kč
    Reward Points Policy Získejte 439 bodů

1 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně