Vyberte měnu

Co na popáleniny

 

Co na popáleniny


Každému z Vás se jistě alespoň jednou v životě stalo, že se v důsledku své neopatrnosti či nešikovnosti spálil. Jak se při popálení vaší pokožky zachovat? Jaké přípravky jsou dobré pro utlumení bolesti a zamezení tvorby jizvy?


Jak jsem již zmínil výše popáleniny jsou kožní poranění, které vznikají působením nadměrně vysokých teplot, chemikálií či elektřiny na povrch těla.


Samotné hojení popáleniny je velmi zdlouhavý proces, pokud se jedná o vyšší stupně popálení je vytvoření jizvy téměř jistotou. Léčba popálenin je jak sem zmínil výše velmi zdlouhavá a složitý proces.


Dělení popálenin


Popáleniny – respektive – stupeň spálení kůže se dělí do několika stupňů.
I. Stupeň popálení – Zarudlá kůže – hojení trvá pár dní – většinou bez jizev
II. Stupeň popálení – Vznik puchýře, který praská a hojí se několik týdnů po zhojení se často vytvoří jizva.
III. Stupeň popálení – Kůže zbělá – rána nebolí v důsledku znecitlivění nervových zakončení. Hojí se měsíce – jizva je nezbytností.
IV. Stupeň popálení – Tkáň je zcela zničená – přestává do ní proudit krev – nenávratně poškozeno.
 

První pomoc při popálení
Pokud se jedná o první a druhý stupeň popálení bude stačit – ledování pod studenou vodou a poté použití masti na popálení. Jestliže se rána ani po týdnu ledování a mazání nehojí, navštivte lékaře.
Jestliže se jedná o třetí a čtvrtý stupeň popálení, který by mohl jedince ohrožovat na životě – okamžitě zavolejte záchrannou službu. Do doby než přijede se snažte popáleného jedince udržovat při vědomí a nestále ochlazovat studenou vodou.
 

2 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

2 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně