Vyberte měnu

Cystitida

 

Cystitida

 

Nepříjemná nemoc, o které se toho příliš neví, ovšem trpí jí velké procento světové populace.


Cystitida – Co to je?
Cystitida je akutní zánět močové trubice a močového měchýře, odvádějící moč z močového měchýře. Cystitida se vyskytuje prakticky jen u žen. Léčba Cystitidy je dlouhodobá a vyžaduje silné antibiotika.


Příčiny onemocnění cystitidou

Jedná se o bakteriální infekční onemocnění. Nejčastěji vzniká v důsledku častého potlačování močení. Další příčinou vzniku onemocnění cystitidou je špatná osobní hygiena, či těhotenství.


Příznaky cystitidy
Nejčastější příznakem cystitidy je bolest při močení a častá potřeba močení. Vymočení jen nepatrného množství moči i přes úpornou snahu. Zapáchající, zakalená a velmi tmavá až nahnědlá moče.


Léčba cystitidy

Léčba Cystitidy je dlouhodobá a vyžaduje silné antibiotika. Bez antibiotik se může cystitida zvrhnout až k závažnému onemocnění ledvin proto je nutné při obtížích okamžitě vyhledat svého osobního lékaři.


Léky na cystitidu
Nutný je dostatek vitamínu C, který má za úkol odkyselit moč. Dobré je též používat echinaceouová léčiva, které zvyšují obranyschopnost celého organismu (převážně ledvin). Léčit cystitidu můžete i přírodní cestou pomocí nejrůznějších přírodních bylinek jako je pýr plazivý, řepík lékařský či přeslička. V neposlední řadě je také potřeba přijmout hodně tekutin (denně min 3 litry vody).
 

There are no products matching the selection.