Vyberte měnu

Frigidita

 

Frigidita

 

Výraz frigidita je v dnešní uspěchané době, která je plná práce a stresu více a více slýchanějším pojmem a řešeným tématem v nejrůznějších diskuzích. Ovšem co tento výraz skutečně znamená, se zjišťuje velmi obtížně.


Nízká sexuální vzrušivost
Zatímco dříve se pojmem frigidita zabývali ženy a muži nad 50-60 let, dnes se toto téma řeší u jedinců mnohem zralejšího věku. Podle vědců a sexuologů jde o sexuální poruchu, která způsobuje téměř nulový zájem o sex a velmi nízký bod sexuální vzrušivosti. Frigidita se projevuje jak u žen tak mužů, ovšem u žen je její zastoupení daleko větší.


Příčiny frigidity
Frigidita, malá chuť na sex či jiné sexuální aktivity a malá sexuální vzrušivost je nejčastěji způsobena těmito příčinami:
1. Vrozený temperament – s tímto nic nelze dělat
2. Malá sexuální zkušenost a nevyspělost – žena má strach zkusit něco nového, nebo nevěří, že to bude stát za to.
3. Stres, práce, sociální situace atd.
4. Špatný partner


Každý člověk má svůj stupeň sexuálního temperamentu. Někdo je již od přírody chladnější a někdo zase vášnivější. Samotný sexuální temperament se mění v průběhu života a právě u žen dochází k největšímu rozkvětu kolem třicátého roku života.


Jak na sexuální chlad
Ani po letech manželství nemusí být váš sex s manželem/manželkou pouze pro vaše ulevení. Zkuste experimentovat, zkoušet různé sexuální situace, polohy atd. Bavte se s partnerem o tom, co vás baví a co byste rád/a zkusil/a a uvidíte, že to půjde samo.
 

3 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

3 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně