Vyberte měnu

Genitálie

 

Genitálie

 

Každý je má ovšem jen málokdo ví, co to vlastně genitálie přesně jsou a jaké mohou vznikat onemocnění genitálií.


Genitálie definice
Genitálie je součást rozmnožovací soustavy a to jak u ženy, tak i u muže. Je to vnější nebo vychlípitelný orgán, který zajišťuje vzrušení, ejakulaci a inseminaci. Hovorově se za genitálie považuje obecně pohlavní ústrojí.


Rozdělení genitálií
Genitálie rozdělujeme na dvě hlavní části: Genitálie primární a genitálie sekundární. Zatímco primární jsou hlavním pohlavním otvorem, genitálie sekundární jsou bez gonoporu.


Genitálie u žen a jejich velikost
V dnešní době, kdy daleko více záleží na vzhledu, než dříve se stále větší procento žen zajímá o správnou velikost jejich genitálií, které obsahují ženský klitoris, vagínu a stydké pisky. Ženské genitálie mají různé tvary a záleží hlavně na dědičnosti. Důležité je dodat, že orgasmus a vzrušení není závislý na velikosti ani tvaru genitálií.


Piercing do genitálií
Novým módním trendem se stal piercing do genitálií. Ve většině případů jde o piercing umístěný v místě styku stydkých pysků pod stydkým pahorkem. Tento piercing může způsobovat otoky a záněty a může ohrozit i správnou funkčnost pohlavních orgánů.


Plastika genitálií
Pokud jsou některé ženy nespokojeny s tvarem či zakřivením svých genitálií, nebo jim velikost genitálií vadí při každodenním životě je tu možnost plastické operace genitálií. U žen provádíme plastiku genitálií zvanou labioplastika, kdy se jedná o úpravu stydkých pysků.


Nemoci genitálií
Nejčastějším problémem s genitáliemi jsou otoky, podráždění či svědění. Při těchto problémech omezte sexuální činnost, zvyšte hygienu používejte na napadená místa heřmánkový čaj a v případě, že problém neustoupí, vyhledejte svého osobního lékaře.

 

 

3 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

3 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně