Vyberte měnu

Jak na jizvy

 

Jak na jizvy


Hyzdí Vás menší či větší jizva na viditelném místě a chtěli byste se jí už konečně zbavit? V současné době je již korekce jizev běžnou praxí. Procento úspěšné korekce jizev ovlivňuje především stáří jizvy. Odstranění čerstvých jizev je téměř stoprocentně úspěšné a po zákroku po Vaší jizvě nezbude ani památky.


Starších jizev se lze zbavit také, ale jejich korekce je dlouhodobější. Za pomocí nejmodernějších technologií je možné i dokonalé zamaskování jizev. Větších jizev se sice nezbavíte úplně, ale výrazně lze zredukovat jejich viditelnost.


Léčba jizev je závislá na příčině vzniku. Jizvy mohou vzniknout popálením, úrazem, operací, kožním onemocněním a v poslední řadě i rychlou změnou tělesných proporcí.


Aby bylo možné jizvy odstranit, musejí se nejprve dostatečně hydratovat. To učiníte tak, že budete často jizvu masírovat speciálními krémy s vysokým obsahem kolagenu a enzymů. Pomocí těchto krémů jizvu dostatečně změkčíte. Krémy s těmito vlastnostmi jsou k dostání ve všech lékárnách.


Velmi účinné jsou i tlakové masáže, při nichž se po dobu 20 sekund vyvíjí tlak na jizvu. Vlivem tlaku dochází k okysličování krve v místě jizvy, které napomáhá rychlejšímu hojení. Současně tím i předejdete tzv. vystupování jizvy. Tato metoda je účinná pouze tehdy, pokud jsou tlakové masáže prováděny denně.


Neméně důležitá je i dezinfekce jizvy a okolní kůže. Aby se jizvy rychle hojila, nesmí obsahovat nečistoty. K dezinfekci postačí studená vody, nebo lehké dezinfekční roztoky bez obsahu jódu. S výběrem vhodného dezinfekčního roztoku se vždy poraďte se svým kožním lékařem nebo lékárníkem.
V místě jizvy by nemělo docházet k přetěžování a napínání kůže. Toho snadno docílíte díky stahovacímu prádlu a vhodných bandáží.


V současné době řeší korekturu jizev i estetická chirurgie. Jednotlivé kliniky aplikují různé metody léčby. Nejčastěji se setkáte s ošetřování pomocí laseru. Mezi další metody léčby patří injekční preparování kortikoidů nebo chirurgické odstranění jizvy.


Zejména v posledních letech trápí ženy i muže tzv. strie. Tyto drobné jizvičky se vyskytují v oblasti boků, prsou, hýždí a podkoleních jamek.


Mějte na vědomí, že lidská pokožka není natolik pružná, aby se vyrovnala s častými změnami Vaší váhy. Vlivem časté změny Vaši hmotnosti kůže popraská a vzniknou strie.
Strie je možné odstranit pravidelným cvičením a masírováním pokožky.
 

6 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

6 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně