Vyberte měnu

Jak na vrásky

 

Jak na vrásky
 


Vráska je pojem, při jehož vyslovení každá žena (mnohdy i muž) trne hrůzou. Nejedna žena se po ránu bojí pohlédnout do zrcadla na svůj ,,zmuchlaný obličej´´ který je plný vrásek, ať už vlivem únavy či stáří. Rychlost tvoření vrásek zkrátka patří k přirozenému procesu stárnutí pokožky – zejména v obličejových partiích. Problémy s vrásky a otázku jak na vrásky? Bude řešit každý člověk ať už v útlém či seniorském věku. Ovšem existují způsoby jak se vráskám alespoň částečně vyhnout či jejich ,,nástup´´ pozastavit a oddálit. Ať už se jedná o hluboké mimické vrásky (partie na bradě a tvářích) či o nadbytek kůže pod bradou.

Samotné stárnutí pokožky a tvorba vrásek je součástí tzv. fyziologického procesu našeho organismu vlivem stáří či ostatních ovlivnitelných faktorů jako – kouření, alkohol, nedostatek spánku, časté vystavování pokožky slunečnímu záření a mnoho dalších. Tyto faktory negativně ovlivňují vaší pokožku – kůže ztrácí svojí pružnost a množství kolagenu značně klesá. Přírodně se dá kolagen a elasticita pokožky regulovat pomocí dostatečné konzumace antioxidantů, které jsou obsaženy zejména u ovoce, zeleniny a olivového oleje. Kolagen lze zvýšit pomocí vyhýbání se tučným jídlům a výše zmíněným faktorům co elasticitu a kolagen negativně ovlivňují. Vrásky z nedostatku spánku, které se usazují zejména v oblasti oka a tvoří oční vrásky – lidově řečeno ,,pytle pod očima´´ ty se odstraňují už velmi těžko – kolagen je na těchto partiích tak v malém zastoupení, že náprava už prakticky není možná.

Jedním z možných a často používaných způsobů jak na vrásky je pomocí kosmetiky díky, které lze tvorbu vrásek regulovat. Nejčastější kosmetické přípravky jsou krémy na vrásky – jedním z produktů, který je doporučován předním dermatology je krém na vrásky od Vichy, který díky svému čistě přírodnímu složení zpomaluje rychlost tvorby vrásek.

Další možnost pro odstranění vrásek je chirurgický zákrok na odstranění vrásek. Chirurgický zákrok je nejčastější u hlubokých mimických vrásek, na klasické stařecké vrásky se většinou míjí účinkem.

Nejmodernější možností je odstranění vrásek pomocí žehličky. Galvanické žehličky na vrásky pracují na základě pozitivního a negativního galvanického proudu, který vaše buňky vzbouzí k pevnější formaci a tím utlumuje účinek vrásek.
 

20 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

20 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně