Vyberte měnu

Jak ozdravit játra

 

Jak ozdravit játra


Pacienti, kteří mají problémy s játry, si většinou stěžují na úpornou bolest v pravé části břicha pod žebry. Bolest může nakrátko ustoupit a následně se opět vrátit. Bolesti jsou doprovázeny vytrvalou únavou a silnou demotivací cokoliv dělat.


Prvotním příznakem nemoci jater, je nepolevující únava. Většina osob, které trápí únava, by si měli zajít na vyšetření jater. Většina pacientů dělá chybu v tom, že se snaží odbourat nepolevující únavu, aniž by si připustili, že mají nemocná játra. O stavu Vašich jater se více dozvíte, pokud zajdete na jaterní cesty. Může se Vám stát, že jaterní testy budou negativní i přesto, že Vaše únava bude dále přetrvávat. V tomto případě je únava způsobena nejspíše zhoršenou očistnou funkcí jater. Tím, že zlepšíte očistnou funkci jater, si budete brzy moci užívat života. Únava brzy zmizí a Vaše výkonnost se o poznání zlepší.


Léčba
Léčba se provádí pomocí tablet, které obsahují výtažky z ostropestřce mariánského. Ostropestřec se podílí na ochraně a podpoře jaterních buněk. Léky s výtažkem této byliny nesou názvy Flavobion, Lagosa, Legalon atd. Můžete si vybrat i mezi kombinovanými preparáty, jako je Hepabene a Simepar. Na podporu jater můžete využít i preparát Essentiale Forte. Všechny léky obsahují látku silymarin. Jednotlivé léky mezi sebou v žádném případě nekombinujte. Pročištění jater podpoříte i pravidelným pitím čaje z ostropestřce. Čaj lze zakoupit v každé lékárně a měl by se pít dvakrát denně jeden šálek. Čaj se prodává ve formě semen, která budete muset rozdrtit pomocí hmoždíře. Čaj z ostropestřce může u některých osob vyvolat dráždivé reakce, kterým zamezíte tím, že čaj zředíte s vodou.


Další rostlina, která se mimo jiné podílí na snížení množství viru žloutenky v krvi je, Phyllanthus amarus. U této asijské rostliny američtí vědci dokázali, že může léčit i jaterní ztvrdnutí po žloutence.


Vědci dokázali, že na játra působí velmi příznivě i tropické ovoce avokádo. Dá se koupit v každém větším marketu a jeho ochranné účinky někdy předčí i slavný ostropestřec mariánský.


Funkci jater lze podpořit inhalováním stoprocentního lékařského kyslíku. Bohatě postačí inhalovat půl hodiny týdně. Inhalace je kombinována s masáží zad.


Při léčbě jater se někdy používá metoda tzv. baňkování zad.


Pokud máte problémy s játry, nikdy je nepřetěžujte. Vyhněte se tukům a živočišným bílkovinám, které silně zatěžují játra. Zároveň omezte konzumaci masa a také soleným sýrům.
 

4 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

4 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně