Vyberte měnu

Jak zhubnout

 

Jak zhubnout


S nadváhou nebo obezitou bojuje značná část populace. Existuje bezpočet různých diet a programů, které by měly vést k postupnému úbytku nadbytečných kilogramů. Těmi se v tomto článku zabývat nebudeme. V následujících několika odstavcích se seznámíte s obecnými zásadami a pravidly, díky nimž se postupně zbavíte přebytečných kilogramů. Tyto zásady jsou dlouhodobě ověřené a opravdu fungují. K úspěšné redukci kilogramů bohatě postačí, když se z celkového výčtu pravidel budete zpočátku řídit jen dvěma. Výsledek se dostaví jen tehdy, pokud budete striktně dodržovat alespoň dva body z následujícího seznamu. Pamatujte, že aby Vaše tělesná váha poklesla, musíte mít větší výdej energie než příjem. Toho snadno docílíte, pravidelným pohybem a fyzickými aktivitami.


Obecná doporučení
I. Vyhněte se smaženým potravinám, uzeninám, cukrovinkám a také výrobkům s vysokým procentem smetany.
II. Místo živočišných tuků používejte raději rostlinné.
III. Pro urychlení spalování tuků můžete využít různé doplňky výživy, které Vám doporučí výživový poradce.
IV. Denně konzumujte různé ovoce a zeleninu.
V. Smažené potraviny nahraďte pečenými, dušenými nebo vařenými pokrmy
VI. Pijte zelený čaj! Významně podporuje metabolismus, čímž dochází k rychlejšímu spalování tuků.
VII. Jezte často, ale po menších porcích. Hlad snadno zaženete i tím, že si dáte jablko, nebo jogurt. Důležitá je pravidelnost, tím, že si každé tři hodiny dáte menší porci jídla, docílíte toho, že Váš metabolismus bude rychleji spalovat tuky.
VIII. Jezte poloviční porce a po každém jídle počkejte minimálně čtvrt hodiny. V případě, že budete mít stále hlad, dejte si ovoce. Nikdy se nepřejídejte!
IX. Dodržujte pitný režim a vyhněte se přeslazeným limonádám. Pijte častěji bylinné čaje a minerálky. Denně pijte minimálně 2,5 l tekutin. Káva se do pitného režimu nezapočítává, protože organismus odvodňuje.
X. Nenechte své tělo hladovět! Klidně u sebe noste něco menšího k zakousnutí, když bude mít Váš žaludek hlad, najezte se. Hladověním byste docílili toho, že by si Váš metabolismus automaticky ukládal tuky. Tím, že jíte pravidelně a po malých dávkách, držíte Váš metabolismus ve stále činnosti a rychleji spaluje tělesné tuky.
XI. Veškeré změny ve své životosprávě provádějte postupně a pomalu.
 

2 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

2 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně