Vyberte měnu

Krémy na pigmentové skvrny na obličeji

 

Krémy na pigmentové skvrny na obličeji


Pigmentové skvrny mohou mít příčinu jak v samotné kůži, tak i ve vnitřním organismu. K pigmentacím je náchylná, poškozená a zjizvená kožní tkáň. Mezi rizikové faktory patří zákroky na kůži, které narušují vrchní ochrannou vrstvu pokožky. Mezi vnitřní faktory patří hormonální nerovnováha, částečná absence vitamínů, příjem určitých léků a snížená funkce jater.

Pigmentové skvrny na obličeji trápí čím dál větší procento žen. Kosmeticky nejméně přijatelné pigmentové skvrny jsou označovány jako melasma nebo chloasma uterinum. Vyskytují se z 90 procent převážně u žen tmavší pletí, a to převážně na obličeji a krku. Většina poruch pigmentace je způsobena UV zářením, hormonálními vlivy a také genetickou dispozicí, která zde hraje významnou roli. Melasma je vyvoláváno jak UVA, tak i UVB zářením a obdobně působí i umělé zářiče v soláriích.

A jak na pigmentové skvrny? První možností jsou krémy, určené na pigmentové skvrny. Jejich účinek spočívá v bělení a odstraňování svrchní části kůže, která obsahuje nadměrné množství pigmentu. Krémy by měly být nedílnou součástí prevence nejen pigmentových skvrn. Je vhodné používat každodenně krém s UV filtrem. Aby měl krém dostatečný účinek, je nutné jej aplikovat pravidelně několik týdnů.

Další možností, jak se zbavit pigmentových skvrn, je pomocí chemického peelingu nebo laserem. Poraďte se svým dermatologem.
 

2 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

2 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně