Vyberte měnu

Léčba ekzémů - jak se zbavit atopického ekzému

 

Léčba ekzémů - jak se zbavit atopického ekzému

Ekzém je onemocnění kůže, které může postihnout děti i dospělé. Je obvykle červený a svědí, kůže může být velmi suchá, rozpraskaná, mokvající a zanícená. Je několik různých typů ekzému např.: atopický, seborhoický a kontaktní.

Atopický ekzém je silně svědivé, obvykle léta trvající zánětlivé kožní onemocnění, spojené s častým výskytem průduškové záduchy (astmatu) nebo senné rýmy. Atopický ekzém se vyskytuje ve třech rozdílných formách, kojenecký, dětský a dospělý ekzém. Nepříznivě na ekzém působí časté mytí mýdlem, styk se saponáty, používání pěny do koupele, prašné prostředí a vlněné tkaniny, kožešiny apod.

Ekzém v obličeji je nepříjemný jak po zdravotní stránce, tak po estetické. Vyskytuje se na různých částech obličeje nebo po celém. Léčení je možné pomocí kortikoidů, bylinkových mastí apod.

Ekzém na rukou je velmi častý. Ruce přichází nejčastěji do styku s věcmi, které ekzém vyvolávají nebo jej zhoršují. Léčba je dlouholetá a zpravidla nebývá 100% účinná.

Ekzém u kojenců začíná už kolem 2-3. měsíce. V tomto věku se nejčastěji jedná o projevy potravinové alergie. Zpočátku je kůže suchá, pak se objevují puchýře a nakonec krvavé praskající šupiny. U kojenců se skvrny objevují nejdříve na kůži obličeje, na končetinách a později se šíří na celé tělo. U dětí se problém zhoršuje tím, že si postižená místa škrábou.

Léčba atopického ekzému je dlouholetý boj. Ale pomocí prevence, různých mastí, krémů, gelů a lékařské pomoci se dá ekzém snížit na minimum.

Mastí a krémů na atopické ekzémy je dnes celá řada. Je důležité zvolit ty, které budou vyhovovat Vaší pokožce a problému. Pokud něco zabírá u jednoho, neznamená to, že bude fungovat i u druhého. Nejlepší je, poradit se s dermatologem, který zvolí to nejlepší pro Váš problém.
 

29 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

29 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně