Vyberte měnu

Lupénka a její léčba

 

Lupénka a její léčba


Jedná se o viditelnou poruchu kůže, která se bohužel nedá zcela vyléčit. Psoriáza je tedy přesněji řečeno časté, neinfekční, zánětlivé, autoimunitní onemocnění. Toto označení je v dnešní době známé mnoha lidem, neboť lupénka se stává civilizační chorobou. Odlupování pokožky, které je 7 krát rychlejší než u zdravé pokožky je častou součástí lupénky. Psoriáza (Lupénka) se objevuje většinou mezi desátým až třicátým rokem života, ale může v podstatě začít kdykoli.

Lupénka a její příznaky, kterých je více. Lupénka se dělí na různé formy, např. ložisková, kapkovitá, inverzní, postulózní a kloubní. Každý typ lupénky má jiné příznaky, jiný vzhled a jiný druh léčení. Objevuje se na různých částech těla ať už v malém nebo velkém rozšíření.

Zevnější léčba je prováděna hlavně pomoci masti na lupénku. Dnešní kosmetický průmysl nabízí široký výběr. Každému svědčí jiný druh mastí. Se správným typem výrobku Vám poradí dermatolog.

Léčba lupénky se dělí na vnitřní a zevní. Vnitřní léčba zahrnuje léky podávané ústy (per orálně) či injekčně. Tyto léčiva mají spoustu nežádoucích účinků, proto jsou při jejich podávání důležité pravidelné kontroly. Před zahájením a v průběhu léčby pacient podstupuje laboratorní testy. Zevní léčba zahrnuje krémy, masti, mléka, roztoky nebo gely. Většinou dermatolog nasadí k léčbě kortikoidy.

Konopí působí jako nový lék na lupénku velmi blahodárně. Její složení pokožku čistí, desinfikuje a zklidní. Konopné výrobky jsou u jedinců trpící lupenkou čím dál oblíbenější pro své rychlé pozitivní účinky. Pokud si nejste jisti, zda Vám spíše neublíží, nebojte se zeptat svého kožního lékaře, který Vám poradí, co je pro Vás nejlepší.
 

15 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

15 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně