Vyberte měnu

Lymfatický systém

 

Lymfatický systém

 

Slyšíme o něm tak málo, ale přesto je tak důležitý. Ano řeč je o Lymfatickém systému našeho těla. Hned zprvu je důležité říci, že celý lymfatický systém je úzce spjatý s naším imunitním systémem.
 

Funkce lymfatického systému
Zkrátka pokud máte imunitu špatnou-> nedokáže pořádně čistit Váš lymfatický systém od veškerých škodlivin a chemikálií mohou vznikat problémy jak s dýcháním tak trávením stravy. Pokud to mám tedy shrnout lymfatický systém slouží jako detoxikační systém při ,,očistě´´ našeho těla a je úzce spjatý s naším imunitním systémem.


Praxe
Lymfatickým systémem proudí tekutina – lymfa, která obsahuje fagocity, které projíždějí celým systémem a likvidují škodlivé bakterie a buňky, které jsou poté vylučovány stolicí či močí.
Pokud se nebudete o lymfatický systém správně starat může dojít k přetížení – nahromadění toxinů a začne docházet k otokům a problémům. Imunitní systém bude oslaben a vás čeká jedna angína za druhou.


Jak si svojí lymfu udržovat

Pokud si svého zdraví vážíte a chcete mít lymfatický systém naprosto v pořádku tak dodržujte pitný režim, ještě ovoce a zeleninu vyhněte se stresu pečené stravě.
Na lepší životosprávu lymfy se dá pořídit i čaj na lymfatický systém, bylinky na lymfatický systém, či cviky na lymfatický systém.


Váš osobní lékař Vám dokonce může doporučit léčení lymfatického systému – při kterém dojde k protištění lymfatického systému.
 

5 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

5 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně