Vyberte měnu

Migréna - příznaky a její léčba

 

Migréna - příznaky a její léčba

 

Bolest hlavy způsobená stresem či depresemi postihuje čím dál tím větší procento ženské části populace.


Bolesti hlavy
Samotná bolest hlavy je nemoc, která může být doprovázena jako vedlejší účinek banálních chorob jako je chřipka, angína či nachlazení. Na druhé straně to může být také chronická nemoc, která ohrožuje jak kvalitu pacientova života, tak i život samotný. Bolest hlavy neradno podceňovat a spoléhat se jen na domácí léčbu spojenou s aspirinem a mokrými hadříky na čelo není dobrý nápad.


Migréna
Migréna je druhem bolesti hlavy. Je definována často jako bolest na jedné straně hlavy (část v okolí oka). Bolest je pulzující a často přechází z jedna na druhou stranu hlavy. Migréna trvá okolo 4-72 hodin a je často doprovázena zvracením.


Bolest hlavy
Samotná bolest hlavy by pro Vás měla být znakem, že se s organismem něco děje. Měla by pro Vás sloužit jako varování, že něco není s vaším organismem v pořádku. Největší zástup tvoří primární bolest hlavy.
Primární bolesti hlavy se vyskytují sami o sobě. Na jejich vzniku se nepodílejí žádné jiné onemocnění ani psychické problémy. Jsou způsobeny vlivem únavy. Nejčastější je tenzní bolest hlavy – která je způsobeny nadměrnou psychickou námahou.


Civilizační choroby
Právě primární bolesti hlavy se řadí spolu s dalšími častými onemocněními jako cukrovka či obezita mezi civilizační choroby.

 

2 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

2 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně