Vyberte měnu

Mykóza nohou

 

Mykóza nohou

 

Mykóza nohou je nepříjemné infekční onemocnění, které je způsobují parazitující houby a kvasinky. Nejčastěji farmatofyty (vláknité houby).


Popis mykózy nohou

Jak jsme si již uvedli výše, mykózu nohou způsobují parazitické houby. Tyto paraziti se nejčastěji drží v teple a vlhku. Nejčastěji dochází k nákaze při kontaktu pokožky s výtrusnicemi.
Výtrusnice se dostanou do kontaktu se zdravou kůží a roznáší ji dále.


Projevy mykózy
Mykóza nohou se nejčastěji projevuje jako neutuchající svědění, zčervenání, odlupování, pálení. Postižená kůže praská a pomalu se začíná odlupovat.


U některých jedinců nejde tato nemoc ani zaregistrovat – jejich kůže je tak silná, že nedává žádné známky výše zvýšeným příznaků, ovšem jako přenašeč této nemoci slouží úplně stejně. Podle nejnovějších výzkumů trpělo mykózou 8% populace bez toho, aby o tom vůbec věděli.


Výskyt
Nejkritičtější místa, kde se můžou výtrusnice, které způsobují mykózu nohou nacházet jsou: bazény, veřejné toalety / sprchy, hotely, fitness, či v sauně.


Prevence mykózy nohou
Nejlepší prevencí je pravidelná péče o pokožku na nohou a její obrušování.


Léčby mykózy nohou
Léčba probíhá pomocí určených léků, které jsou ve většině případů ve formě roztoků. Nejčastějším používají nejrůznější masti a krémy na mykózu nohou.

 

3 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

3 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně