Vyberte měnu

Na alergie

 

Na alergie

 

Alergie je v dnešní době jedna z nečastějších problémů. Prachu a roztočů je stále více a více. Tvorba alergií je tedy mnohem snadnější než tomu tak bylo dříve.


Nejčastější příznaky alergie
Nejčastějšími příznaky alergie jsou pálení a svědění očí, rýma, kašel, svědění kůže či její zarudnutí. Jestli splňujete nějaký z těchto bodů je vcelku velká pravděpodobnost, že budete patřit mezi alergiky. Ovšem nemusí to být tak úplně pravda a návštěva lékaře nemusí být nezbytná.


Nejdříve se zamyslete a odpovězte si na některou z těchto otázek:
- Jste často obtěžovány silným kašlem (hlavně po ránu)?
- Špatně se Vám dýchá (sípání)?
- Neustálá potřeba popotahovat, i když žádnou nudli v nose nemáte?
- Časté slzení a zarudnutí očí?
- Budíte se kvůli dusivému kašli?
- Trpíte stavy hvízdavého kýchání?

Pokud na nějakou z těchto otázek odpovídáte jasně ANO. Tak je velmi pravděpodobné, že nějakým typem alergie trpíte.


Časté alergie
Mezi nejčastější druhy alergie patří alergie na potraviny. Například alergie na mléko, alergie na oříšky a alergie na lepek jsou časté formy alergie na potraviny. V dnešní době se také začíná čím dál tím více rozšiřovat alergie na zvěř jako alergie na kočky a alergie na psy.


Jak na alergie
Záleží na typu alergie, kterou trpíte. Pokud je to na určitou věc, potravinu, či zvíře je potřebné se těchto věci zbavit a co nejvíce se jím vyhýbat. Pokud trpíte alergií na prach a roztoče je potřeba dbát zvýšeného a častějšího úklidu. Existují i léky na alergii ve formě prášků či mastiček na alergie.
 

8 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

8 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně