Vyberte měnu


FIREMNÍ DOVOLENÁ: Objednávky přijaté od 22.7 - 26.7.2019 budou vyřízeny po tomto datu. Děkujeme za pochopení

Na nachlazení

 

Na nachlazení


Nachlazení je často používaný pojem, se kterým se během svého života setká každý, ať už jedinec dospělý, či školního věku. Jde o běžnou lidskou nemoc, ve které se jedná většinou o zánět nosu a hltanu – virového podmětu. Jde o vysoce nakažlivou nemoc horních cest dýchacích. Samotné příznaky nachlazení jsou u každého jedince rozdílné, většinou ale jde o kýchání, rýmu, škrábání v krku, bolest hlavy a neustálou únavu. Samotné nachlazení probíhá 3-5 dní a poté bez následků samo zmizí.


Vyšším stádiem z hlediska nebezpečnosti je poté chřipka, která je doprovázena vysokou horečkou, zimnicí, bolestí svalů a kloubů. Na životě ovšem jedince většinou neohrozí – může se z ní, ovšem vyvinou zápal plic, který je už velmi nebezpečný.


Proti nachlazení se prakticky nelze účinně chránit – jediné co můžete udělat je omezit váš styk s jinými osobami které budou s nachlazením právě bojovat a snížit tak možnost přenosu. Další možností snížení pravděpodobnosti nachlazení jsou vitamíny na nachlazení, či čaj na nachlazení. Další časté nachlazení je nachlazení ledvin. Projev nachlazení ledvin je neustálá potřeba močení a bolesti u kyčle. Chránit se můžete nošením teplého oblečení, které vás dostatečně zakryje až po pás a také zamezte sedání si na studené povrchy.


Nachlazení přestává být banální věcí, pokud k němu dojde při v těhotenství. Nachlazení v těhotenství je rizikovou záležitostí jak pro budoucí matku, tak pro plod a je potřeba dbát zvýšené péče, popřípadě navštívit odbornou pomoc.


V horším případě může dojít k nachlazení vaječníků, při kterém je třeba urychleně vyhledat odbornou pomoc.
 

16 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

16 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

 

Sůl z Mrtvého moře