Vyberte měnu

Na nachlazení

 

Na nachlazení


Nachlazení je často používaný pojem, se kterým se během svého života setká každý, ať už jedinec dospělý, či školního věku. Jde o běžnou lidskou nemoc, ve které se jedná většinou o zánět nosu a hltanu – virového podmětu. Jde o vysoce nakažlivou nemoc horních cest dýchacích. Samotné příznaky nachlazení jsou u každého jedince rozdílné, většinou ale jde o kýchání, rýmu, škrábání v krku, bolest hlavy a neustálou únavu. Samotné nachlazení probíhá 3-5 dní a poté bez následků samo zmizí.


Vyšším stádiem z hlediska nebezpečnosti je poté chřipka, která je doprovázena vysokou horečkou, zimnicí, bolestí svalů a kloubů. Na životě ovšem jedince většinou neohrozí – může se z ní, ovšem vyvinou zápal plic, který je už velmi nebezpečný.


Proti nachlazení se prakticky nelze účinně chránit – jediné co můžete udělat je omezit váš styk s jinými osobami které budou s nachlazením právě bojovat a snížit tak možnost přenosu. Další možností snížení pravděpodobnosti nachlazení jsou vitamíny na nachlazení, či čaj na nachlazení. Další časté nachlazení je nachlazení ledvin. Projev nachlazení ledvin je neustálá potřeba močení a bolesti u kyčle. Chránit se můžete nošením teplého oblečení, které vás dostatečně zakryje až po pás a také zamezte sedání si na studené povrchy.


Nachlazení přestává být banální věcí, pokud k němu dojde při v těhotenství. Nachlazení v těhotenství je rizikovou záležitostí jak pro budoucí matku, tak pro plod a je potřeba dbát zvýšené péče, popřípadě navštívit odbornou pomoc.


V horším případě může dojít k nachlazení vaječníků, při kterém je třeba urychleně vyhledat odbornou pomoc.
 

15 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

15 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně