Vyberte měnu

Nadváha a obezita

 

Nadváha a obezita

 

V dnešní uspěchané době, ve které se řeší pouze estetický faktor jedince, si málokdo uvědomuje, jaké zdravotní rizika sebou nadváha přináší. V tomto článku si tyto problémy důkladně prostudujeme.


Nadváha se často označuje jako nemoc 21. Století a mluví se o ní jako o hlavním estetickém problému. Ovšem nadváha jako taková není jen estetickým záporným faktorem, ale nese sebou i celou další nůši rizik.


Nadváha je sice mírnější forma obezity, ale i přesto je leckdy s obezitou v určitých věcech totožná a její zdravotní negativní faktory byste neměli přehlížet.


Jen v České republice trpí nadváhou více jako 35% obyvatel.


Co způsobuje nadváhu
Nadváhu ve většině případů způsobuje hlavně nerovnoměrné rozložení stravy během dne. Konzumace tučných, mastných a sladkých výrobků. Nezdraví životní styl a hlavně nedostatek přirozeného pohybu, když to shrnu hlavním problémem nadváhy je nerovnováha mezi příjmem a výdeje tělesné energie.


Dědičnost – nadváha

Další faktor co hraje při vaší váze roli je dědičnost. Ano, pokud trpí celá vaše rodina problémy s váhou, dá se očekávat, že podobný osud čeká i Vás. Ovšem pokud se budete pravidelně stravovat, budete mít dostatek pohybu, následky by neměly být nějak hrozné, i když nebudete mít zrovna atletickou postavu.


Výpočet nadváhy
Pokud chcete zjistit, jak jste na tom, jestli nadváhou trpíte či nikoliv využijte BMI (Body Mass Index). Který na základě vašeho pohlaví, věku, výšky a váhy vypočte, v jaké situace se ocitáte.


Zdravotní rizika nadváhy
Nadváha sebou přináší i rizika a příznaky. Nejčastějšími příznaky jsou častá únava, bolesti kloubů, nadměrné pocením, ekzémy, psychické problémy jako pocit méněcennost, šikany, vysoký krevní tlak či celulitida.
 

6 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

6 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně