Vyberte měnu

Návaly horka - nadměrné pocení

 

Návaly horka - nadměrné pocení

 

Spousty lidí trpí návaly horka. Ovšem z naprosté většiny se jedná o jedince kolem padesáti let. Pravděpodobně se jedná o období menopauzy.


Návaly definice
Přirozené pocení je naprosto přirozený jev, který je důležitý pro každé lidské tělo. Díky procesu pocení se tělo zbavuje škodlivých látek z těla. Ovšem pokud se jedná o nadměrné pocení – návaly. Může se stát z tohoto přirozeného procesu, proces velmi nepříjemný a nebezpečný. Nadměrné pocení bývá nejčastěji příznak blížící se menopauzy. Nejčastěji bývá doprovázeno návaly horka.


Návaly horka nejčastější příčina
Nejčastější příčina, která způsobuje návaly horka je blížící se menopauza. Menopauza je období u žen, které přichází kolem 40-55 roku života. Ženě se přestanou uvolňovat vaječníky a žena přestane menstruovat.


Nadměrné pocení
Nadměrné pocení je další ze znaků klimakteria. V těle ženy probíhají hormonální změny, které jsou spojené s hladinou estrogenu v těle.


Jiné příčiny nadměrného pocení
1. Špatná činnost štítné žlázy
2. Cukrovka
3. Infekční nemoc
4. Deprese, stres, úzkost


Jak na návaly
Nejčastěji se používají přírodní doplňky stravy na návaly. Ovšem nejúčinnější radou je změna životního stylu a stravování. Omezte konzumaci nezdravé stravy a alkoholu a zaměřte se na ovoce a zeleninu.
 

1 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

1 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně