Vyberte měnu

Nespavost a jiné poruchy spánku

 

Nespavost a jiné poruchy spánku

 

Nespavostí trpí v dnešní uspěchané době čím dál tím více lidí. 80% lidí v pracovním poměru je v neutuchajícím stresu ať už právě z vlastní práci či z problémů v osobním životě. Samotná nespavost je pocit z nedostatečného či nekvalitního spánku.


Příznaky nespavosti
Mezi hlavní příznaky nespavosti patří – obtížné usínání, neustále přemýšlení, které zamezuje klidnému spánku, časté probouzení, lehký spánek, příliš brzké probouzení.


Nespavost je pak úzce spjatá s všedním dnem, jedinec, který trpí nespavostí je pak během následujícího dne nesvůj, znavený, bez nálady. Nespavost navíc zvyšuje agresivitu a snižuje jak psychický tak fyzický výkon. Nespavost může způsobit i jiné chronické nemoci či problémy psychického rázu.


Nespavost postihuje v dnešní době podle statistik až 35% světové populace – hůře jsou na tom ženy. V nespavosti z pravidla platí úměr, že čím vyšší věk – tím vyšší problém s nespavostí.


Druhy nespavosti
Může být buďto přechodná, občasná, či dlouhotrvající. Přechodná platí pouze pro nějaké určité období, kdy se Váš organismus ocitne v obtížném ,,období´´. Při dlouhotrvající nespavosti je nutné již navštívit vašeho osobního lékaře.


Příčiny nespavosti
Nejčastější příčinnou nespavosti ať už dlouhotrvající či občasné je především již výše zmíněný stres. Dalšími faktory jsou špatná životospráva, konzumace alkoholu, léků či kofeinu. Na nespavost zabírají jak nejrůznější léky, tak změna životosprávy. Další příčinou nespavostí může být těhotenství, při nespavosti v těhotenství jde z pravidla pouze o přechodnou nespavost.
 

2 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

2 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně