Vyberte měnu

Opary a jejich léčba - mast na opary

 

Opary a jejich léčba - mast na opary

Jestli už jednou virus, který působí opar, vnikne do organismu, můžeme očekávat puchýřky na rtech kdykoliv budeme mít oslabený imunitní systém. Viry toho typu potlačují antioxidanty. Opary jsou drobné puchýřky, které jsou naplněny tekutinou a objevují se zpravidla na rtech, ale můžeme je získat i v podobě malých měkkých vřídků, které se objevují na sliznici dásní, a to měkkého i tvrdého patra. Virus se může přenést dotykem i do očí, nosu a genitálu. Puchýřky ale později praskají a hojí se cca do 10 dnů.

Než se vůbec opar na rtech objeví, cítíme malý tlak při dotyku na rty. Opar je způsoben virem, který se v době své nečinnosti nachází v nervových buňkách. Virus začíná být aktivní v době, kdy máme oslabený organismus. Což je např. v době chřipek a nachlazení. Opar se nám může udělat také, když jsme hodně ve stresu. Opar je přenosný dotykem, můžeme ho získat, i když se po někom napijeme ze sklenice.

Jak a co použít na opary? Nejprve se zamyslete, jestli jste opar chytli od někoho nebo ho máte ze stresu. To je totiž také signál, že máte zklidnit životní tempo a méně se stresovat. Pokud máte opar, je lepší se vyhýbat čokoládě, bílému pečivu a ořechy. Jezte naopak více ryb, česnek, cibuli a mléčné výrobky. Nezapomeňte na různé kosmetické přípravky, které léčbu oparu urychlí.

Léčba oparu není nijak složitá. Správná strava a vhodně zvolené léky nás oparu zbaví do pár dnů. Jako prevenci je vhodné užívat vitamín B 12. Při samotném výskytu oparu je dobré přísun tohoto vitamínu ještě zvýšit. Tělo bychom měli také dostatečně zásobovat vitamínem C a zinkem. Posilují imunitní systém a působí antivirově. Vhodné je také užívat vitamín E, který urychluje léčbu.

Různé masti na opary jsou dnes k sehnání na každém rohu. Stačí si jen správně vybrat. Vhodné jsou např. ty, které obsahují extrakt z meduňky nebo třezalky, vitamín C nebo zinek je také správná volba.
 

1 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

1 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně