Vyberte měnu

Opary rtů

 

Opary rtů

 

Vědci dokázali, že 90% světové populace se alespoň jednou za svůj život setkalo s oparem. Většina si myslí, že je to jen problémem ženského pohlaví, opak je pravdou. Herpetický virus více působí na muže.


Opary
Jak jsem již napsal výše samotné opary způsobuje herpetický virus. Jeho hlavní činnost je způsobování oparu v oblastech rtu. Nositel tohoto viru je výhradně člověk.


Přestože by se někomu mohlo zdát, že opary rtů jsou pouze ženským problémem, rozhodně tomu tak není. Herpetický virus, který opary způsobuje, je spravedlivý a podle pohlaví si svého nositele nevybírá. Zajímavé však je, že nositelem tohoto viru je výhradně člověk.


Herpetický virus
Herpetický virus si vybírá především partie lidského obličeje, kde dochází k častému maštění a potřebné vlhkosti pokožky. Většina lidí je tímto vírem nakažena již v dětském věku.


Účinek herpetického viru
Herpetický vir se ve většině naplno projeví pro oslabení organismu. Může čekat na svojí příležitost klidně desítky let v lidském těle. Čeká na vhodnou chvíli, kdy je tělo díky vyčerpání, stresu či nemoci dostatečně slabé aby mohl udeřit.


Léčba oparů
Opary se léčí pomocí nejrůznějších mastiček. Obvykle opar samovolně zmizí v průběhu maximálně dvou týdnu.  Příčinu projevu infekce sice nevyléčí, ale zmírňuje bolest a rána se hojí daleko rychleji bez strupu a jizev.
 

1 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

1 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně