Vyberte měnu

Pásový opar

 

Pásový opar

 

Pásový opar jak málokdo ví, vzniká z pozůstatku po planých neštovicích, které v dětství prodělal téměř každý. Jeho virus má každý jedinec ve svém těle a může se kdykoliv projevit.


Pásový opar
Pásový opar je často označován za herpes zooster a je způsoben, jak jsme si již napsali v úvodníku stejným virem jako plané neštovice. Pásový opar je velmi nepříjemné onemocnění s velmi těžkou a dlouhotrvající léčbou. Dobré je vědět, že pokud budete jíst pravidelně kvalitní stravu a konzumovat potravinové doplňky můžete se pásovému oparu úplně vyhnout. Samotný pásový opar není nějak nakažlivý. Ovšem z otevřených puchýřů v pokročilé fází se může látky přenést na další jedince, co ještě plané neštovice neprodělali.


Příznaky pásového oparu

Pásový opar se nejčastěji projevuje stálým a silným pálením v některé části těla, které je spjato s pozdějším zarudnutím kůže. Často je pásový opar také doprovázen horečkou a migrénou. Později se začnou na kůži tvořit mírné puchýřky, které začnou časem praskat. Léčení pásového oparu trvá individuálně – někdy týdny, někdy i měsíce.


Příčiny onemocnění pásovým oparem
Jasné příčiny nejsou známe ovšem předpokládá se, že pásový opar vzniká podobně jako opar na rtu při oslabení organismu (stres, nedostatek stravy a spánku).


Léčba pásového oparu
Nejčastější a také nejvíce účinná léčba je prevence. Pokud chcete co nejvíce snížit riziko onemocnění pásovým oparem, tak zlepšete svojí životosprávu, dopřejte tělu dostatek spánku a odpočinku, nestresujte se a konzumujte potravinové doplňky na pásový opar.

 

There are no products matching the selection.